Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

EFEST

 6 Eylül 2021 - 8 Eylül 2021     İzmir    Ücretsiz

: / / / /

Efes Selçuk’ta 6-7-8 Eylül’de eğlenceye doyamayacağınız bir festival olacak: EFEST!..


Efes İzmir

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK EFEST’E HAZIR…
İlham veren kent Efes Selçuk 51. Uluslararası kültür, sanat ve yaşam festivaline hazır. 6- 7- 8 Eylül tarihlerinde Efes Selçuk’ta düzenlenecek olan EFEST, “Geçmişi Hisset, Geleceği Keşfet” sloganıyla geçmişin izlerini geleceğe taşıyacak etkinlikler ile Türkiye’den ve dünyadan her yaştan ziyaretçiye unutulmaz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.
Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, bu yıl 50. Si düzenlenen kentin en büyük festivaline yepyeni bir soluk kazandırıyor. 6 -7-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan EFEST; kültürü, sanatı, doğa sporlarını, gastronomiyi, çocuk aktivitelerini ve alış verişi ilham veren kentin sokaklarına taşıyor.
EFEST, unutulmayacak konserler ve dans gösterileri ile iç içe üç gün geçirmek isteyenler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Türkiye’nin en güçlü seslerinden Cem Adrian, Hayko Cepkin, Mercan Dede’nin yanı sıra Efes’in Sesleri ve Efes Dans Sahnesi Festival süresince kentliler başta olmak üzere tüm katılımcılarla doyumsuz bir şenlik yaşatacak.
6 Eylül Cuma günü saat 18.30’da St. John Kapısı Önü ile Pazar Yeri arasında gerçekleşecek kortejle başlayacak olan EFEST, ilk gününde Cem Adrian’ı St. Jean Bazilikası’nın büyülü atmosferinde müzikseverlerle buluşturacak.

FAHRİ HEMŞEHRİ DE BU FESTİVALDE

EFEST’in ilk gününde ayrıca Gazi Kafe yanında yer alan Engelsiz Park’ın açılışı da gerçekleşecek. Efes Selçuk Resim Sergisi, Çocuk Sahnesi ve Etkinlikleri, Yerel Lezzetler Sokağı, EFEST Pazarı Açılışı EFEST’in ajandasında 6 Eylül Cuma günü gerçekleşecek etkinlikler arasında yer alıyor.

EFEST’in ikinci günü 7 Eylül Cumartesi günü birbirinden özel dans gösterilerinin yanı sıra Efes Selçuk’un fahri hemşehrisi Hayko Cepkin, Mercan Dede ile birlikte Efes Antik Kenti Liman Caddesi’nde sahne alacak.

EFEST üçüncü günü 8 Eylül Cuma günü ise pek çok önemli müzisyenin orkestrasında çalan dört müzisyenden oluşan grup Rubato, pazar yerinde müzikseverlerle buluşacak.

Ayrıca katılımcılara gastronomi deneyimi sunan EFEST, ikinci ve üçüncü gününde yerel lezzetler ve farklı mutfak kültürleri kentin sokaklarına taşınacak.Program

6-7-8 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan EFEST ile ilgili program detayları Efes Selçuk Belediyesi kurumsal web sayfasından ve sosyal medya hesaplarında yer alıyor.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Efes Festivali EFEST İzmir Festivali Selçuk Festivali Kültür Festivalleri Müzik Festivalleri Sanat Festivalleri Yöresel Şenlikler

Detaylar

Başlangıç:
6 Eylül 2021
Bitiş:
8 Eylül 2021
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,

Şehir

İzmir / Türkiye

İlçe

Efes

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar