Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller EFEST
  • Bu festival geçti.
:

EFEST

5 Eylül 2023 @ 14:00 - 8 Eylül 2023 @ 23:30
İzmir Ücretsiz

Efes Selçuk’ta 5-8 Eylül’de eğlenceye doyamayacağınız bir festival olacak: EFEST!..


Nerede?

Efes İzmir

Detaylar

“Geçmişi Hisset, Geleceği Keşfet” sloganıyla düzenlenen EFEST, bu yıl müzik dünyasının önemli isimlerini Efes Selçuk ile buluşturacak. EFEST kapsamında 5 Eylül’de Niyazi Koyuncu, 6 Eylül’de Sakiler, 7 Eylül’de Gökhan Türkmen, 8 Eylül’de Melek Mosso konser verecek. Sevilen sanatçıların konserleri festival süresince saat 21.30’da Pazar Yeri Ana Sahne’de gerçekleşecek.

EFEST, 5 Eylül Salı günü saat 18.30’da belediye önünden hareket edecek festival korteji ile başlayacak. Festival süresince Efes Selçuk’un yerel sesleri performanslarını sunacak, çocuklar için eğlenceli, eğitici atölyeler düzenlenecek, Efes Selçuk’un zengin mutfak kültürü katılımcılara tanıtılacak. Festival kapsamında yerel üreticilerin el emeği ürünleri de kurulan stantlarda satışa sunulacak.

EFEST bu yıl 5 ülkeden 19 sanatçının tuvallerini Uluslararası Resim Çalıştayı’nda buluşturacak. Festival süresince Ayasuluk Kafe’de Efes Selçuk’un tarihi değerleri üzerine sanatçıların yapacağı çalışmalar 8 Eylül günü saat 10.30’da Selçuk Efes Kent Belleği’nde açılacak sergide sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Ayrıca EFEST kapsamında bu yıl Siegburg ile Efes Selçuk’un kardeş şehir oluşunun 30. yılı nedeniyle 8 Eylül Cuma günü saat 11.30’da Selçuk Efes Kent Belleği’nde bir tören düzenlenecek.

Festivaller kenti Efes Selçuk’un kurtuluşunun 101. Yılı sebebiyle düzenlenecek EFEST süresince Atatürk Anıtı arkasında Çocuk Eğlence Parkı, Eski Akşam Pazarı’nda çocuklar için oyun atölyeleri; El Sanatları Sokağı, Yerel Lezzetler Sokağı, Sanat Sokağı ve Üretici Pazarı kurulacak.

Çevre ilçe ve illerden de birçok katılımcının yer alacağı festival ile detaylar Efes Selçuk Belediyesi sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.


Program

6-7-8 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan EFEST ile ilgili program detayları Efes Selçuk Belediyesi kurumsal web sayfasından ve sosyal medya hesaplarında yer alıyor.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Efes Festivali EFEST İzmir Festivali Selçuk Festivali Kültür Festivalleri Müzik Festivalleri Sanat Festivalleri Yöresel Şenlikler
Başlangıç:
5 Eylül 2023 @ 14:00
Bitiş:
8 Eylül 2023 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
İzmir
İzmir, Türkiye
1 Yorum Var

EFEST

  • ÜMİT SÖZEN

    Merhaba festivallerinizde İstanbul Şehzadeler Mehteran ekibi olarak görev almak isteriz düşünürseniz telefonn 0536 981 14 31 irtibata geçebilirmisiniz lütfen teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon