Yükleniyor Festivaller

Didim Halk Oyunları Festivali

 26 Haziran 2020 @ 11:00 - 28 Haziran 2020 @ 20:00     Aydın

: / /

7. Didim Halk Oyunları Festivali haziran ayında yapılmaktadır.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.
facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Didim Aydın

Didim’de geleneksel hale getirilen Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT) organizasyonunda bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilen uluslararası Dans Festivali 26 Haziran günü başlıyor.

26 Haziran Çarşamba günü saat 20:30’da Belediye Park Amfi Tiyatro da yapılan olan Halk Müziği konseri ile başlayacak olan festivalin şefliğini Fevzi Kurtuluş üstlenirken, sunuculuğunu Filiz Korkmaz üstlendi.
27 Haziran Perşembe günü Kent Meydanından, Belediye Parkına kortej yürüyüşü yapacak DAHOT ekibi saat 20:30’da Halk Dansları gösterisi yapacak.
28 Haziran Cuma günü saat 20:30’da Akbük Tören alanında halk oyunları gösterisi yapacak.
Kültür ve Turizm bakanlığı ile Didim Belediyesi katkılarıyla gerçekleştirilen şenliğe yurtdışından Sırbistan, Gürcistan, K.K.T.C, Gana, Makedonya; Türkiye’den, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Ankara Horon Kulübü, Ankara Ahdat Kulübü, İzmir’den Tire Halk Eğitim Merkezi, Söke Halk Eğitim Merkezi, Ankara Balaban G.SK ve Didim’den Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT) katılarak sırasıyla sahne alacak.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
26 Haziran 2020 @ 11:00
Bitiş:
28 Haziran 2020 @ 20:00
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Aydın / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar