Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Denizli Yöresel Lezzetler Festivali

18 Aralık 2019 @ 12:00 - 23 Aralık 2019 @ 19:30 Denizli Ücretsiz

Fiesta Organizasyon Şirketi tarafından bu yıl Denizli’de üçüncüsü düzenlenecek olan ve 50 farklı ilin lezzetlerinin buluştuğu ‘Yöresel Lezzetler Festivali’ yapılacaktır. Festival Aralık ayında yapılmaktadır.


Festival tarihi henüz kesinleşmemiştir. Belirtilen tarih geçen yılın festivaline aittir. Resmi festival tarihi açıklandığında FestTR'den ulaşabilirsiniz.

AÇIKLAMA

Fiesta Organizasyon Şirketi tarafından bu yıl Denizli’de 2’nci kez ‘Yöresel Lezzetler Festivali’ düzenlendi. 50 farklı ilin yöresel lezzetlerini buluşturan festivalde el emeği, göz nuru hediyelik ürünler de stantlarda yerini aldı. Denizlililerin yoğun ilgi gösterdiği festival 23 Aralık’a kadar Wernuar Restoran’da ziyaretçilerini ağırlayacak. Festivalin mimarları Fiesta Organizasyon Şirketi Kurucuları Kadir Enyüce ve Birol Karataş festivale dair açıklamalarda bulundu. Festivalin kültürlerin tanıtımı açısından önemli olduğunu söyleyen Enyüce; “Türkiye’nin 50 vilayetinden, farklı yöresel lezzetleri festivale taşıdık. Bir çoğuna burada rastlama imkanımız olmuyor. Özel ürünler festivalde toplandı. Kültürlerin tanıtımı açısından oldukça önemli bir festival. Tüm Denizli halkını festivalimize bekliyoruz” dedi.

Hedeflerinin gelecek yıl 81 ili festivale taşımak olduğunu belirten Karataş ise şunları söyledi: “Denizli’de bu konuyla ilgili yer problemi yaşıyoruz. Hedefimiz 81 ili festivale taşımak. 81 ilin yöresel lezzetlerini Denizli halkıyla buluşturmak istiyoruz. Bir de Denizli’nin meşhur lezzetlerini tanıtacağımız stantlar oluşturmak istiyoruz. Kale biberini, Yatağan bıçağını ve daha pek çok ürünü tanıtmak istiyoruz. Denizli’ye ait tanıtacak çok fazla değerin olduğunu düşünüyoruz.”

Kaynak: Denizli Gazetesi


Denizli
Denizli Uçak Bileti Ara Denizli Otel Ara

Organizatör

Fiesta Organizasyon Şirketi

Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?