Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Denizli Yöresel Lezzetler Festivali

 18 Aralık 2019 @ 12:00 - 23 Aralık 2019 @ 19:30     Denizli    Ücretsiz

: / / /

Fiesta Organizasyon Şirketi tarafından bu yıl Denizli’de üçüncüsü düzenlenecek olan ve 50 farklı ilin lezzetlerinin buluştuğu ‘Yöresel Lezzetler Festivali’ yapılacaktır. Festival Aralık ayında yapılmaktadır.


Denizli
Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Fiesta Organizasyon Şirketi tarafından bu yıl Denizli’de 2’nci kez ‘Yöresel Lezzetler Festivali’ düzenlendi. 50 farklı ilin yöresel lezzetlerini buluşturan festivalde el emeği, göz nuru hediyelik ürünler de stantlarda yerini aldı. Denizlililerin yoğun ilgi gösterdiği festival 23 Aralık’a kadar Wernuar Restoran’da ziyaretçilerini ağırlayacak. Festivalin mimarları Fiesta Organizasyon Şirketi Kurucuları Kadir Enyüce ve Birol Karataş festivale dair açıklamalarda bulundu. Festivalin kültürlerin tanıtımı açısından önemli olduğunu söyleyen Enyüce; “Türkiye’nin 50 vilayetinden, farklı yöresel lezzetleri festivale taşıdık. Bir çoğuna burada rastlama imkanımız olmuyor. Özel ürünler festivalde toplandı. Kültürlerin tanıtımı açısından oldukça önemli bir festival. Tüm Denizli halkını festivalimize bekliyoruz” dedi.

Hedeflerinin gelecek yıl 81 ili festivale taşımak olduğunu belirten Karataş ise şunları söyledi: “Denizli’de bu konuyla ilgili yer problemi yaşıyoruz. Hedefimiz 81 ili festivale taşımak. 81 ilin yöresel lezzetlerini Denizli halkıyla buluşturmak istiyoruz. Bir de Denizli’nin meşhur lezzetlerini tanıtacağımız stantlar oluşturmak istiyoruz. Kale biberini, Yatağan bıçağını ve daha pek çok ürünü tanıtmak istiyoruz. Denizli’ye ait tanıtacak çok fazla değerin olduğunu düşünüyoruz.”

Kaynak: Denizli Gazetesi

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
18 Aralık 2019 @ 12:00
Bitiş:
23 Aralık 2019 @ 19:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

Denizli / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar