Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller D52 Beat Festival
  • Bu festival geçti.
:

D52 Beat Festival

8 Aralık 2018 @ 12:00 - 21:00
İstanbul 80 TL

Perküsyon ve ritim üzerine düzenlediği atölye ve etkinliklerle Ankara’da adından övgüyle bahsettiren D52 Beat Festival, 8 Aralık’ta Glass Room, Uniq İstanbul’da…


Nerede?

UNIQ İstanbul İstanbul

Detaylar

Perküsyon ve ritim üzerine düzenlediği atölye ve etkinliklerle Ankara’da adından övgüyle bahsettiren D52 Beat Festival, Akustik konsepti “unplugged” adı altında geçtiğimiz yaz Bodrum’un en özel organizasyonlarından bir tanesi olmayı başaran Unp! Music Festival ve underground müziğe desteğini her geçen gün daha da kuvvetlendiren Audioban ile 8 Aralık Cumartesi Zuhal Müzik ve Uniq İstanbul ev sahipliğinde bir araya geliyor.

“Öğle saatlerinde kendi alanında özel müzisyenlerin atölye çalışmaları, konuşmalar ve interaktif teknoloji deneyimleri ile başlayacak olan festival gün boyu katılımcılara dünyanın en önemli müzik teknolojileri üreticilerinin en yeni ürünlerini deneme imkanı sunarken, ritim, müzik ve teknoloji odaklı atölye çalışmaları ile görsel ve işitsel pek çok enstelasyona ev sahipliği yapacak. Akşam saatlerinde Uniq İstanbul’un eşsiz performans mekanı Glass Room’un açılmasıyla birlikte konserlerle devam edecek. Şenol Küçükyıldırım ve Volkan Ergen Üçlüsü’nün etkileyici sahneleri ile açılışını yapacağı festival sahnesinde Ankara’dan Ikaru ve Silverliners ritmi arttırmaya devam edecek, Mtv Ödüllü Türkçe Alternatif Rock müziğin öncü gruplarından maNga’nın festivale özel olarak hazırladığı “e-akustik” sahnesinin ardından dünyaca ünlü elektronik davulcu Michael Schack güçlü mash-uplarla oluşturduğu DjDrummer projesiyle Glassroom sahnesinde olacak. Geceyi erken bitirmek istemeyenler için Astroband’in görsel tasarımıyla ses getirecek performansı eşliğinde özel bir after party de katılımcıları bekleyen sürprizlerden. Uniq İstanbul’un sanat dolu atmosferinin müzik ve teknoloji ile zirve yapacağı bu günü kaçırmayın.”

Adını Türkiye’nin en kapsamlı davul metodu olan “D52: 52 Haftada Temel Davul Dersleri” kitabından alan D52 Davul ve Perküsyon Festivali, metoda yüklenen misyonu daha geniş bir kitleye ulaştırmak amacıyla, 2014 yılında Gerçek Dorman tarafından hayata geçirilmiş müzik ve eğitim etkinliğidir. Türkiye’de ve Dünya’da adından söz ettiren davulcu ve perküsyonistleri hayranlarıyla, davul, perküsyon ve ritim meraklılarıyla bir araya getirmeyi hedefleyen festival, ayrıca bu birliktelik süresince de bireyler arası engellerden bağımsız bir öğrenim ve gelişim ortamı yaratmayı amaçlamaktadır. Festival, her yaştan, her kesimden insanın kolayca katılabilmesi için Ankara merkezli planlanmakta ve ücretsiz tutulmaktadır.

İlki 10-11-12 Aralık 2014 tarihlerinde, ODTÜ Caz Topluluğu’nun desteği ve ev sahipliği ile düzenlenen D52 Davul ve Perküsyon Festivali, yaklaşık 2500 sanatseveri, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi ile ODTÜ Mimarlık Amfisi’nde Türkiye’nin önde gelen davulcu, perküsyoncu ve ritim eğitmenleri ile buluşturmuştur. Türkiye’nin ilk büyük davulcu ve perküsyonist toplantısı olma özelliğini taşıyan festivalin üç günde toplam 26 saate yayılan canlı performans ve atölye programı sayesinde, müzikseverler ve davul meraklıları, 20 davulcu ve perküsyonistin bilgi ve tavsiyelerinden yararlanma olanağı bulmuştur.

D52 Davul ve Perküsyon Festivali’nin ikincisi  2016 yılında Çankaya Belediyesi’nin desteği ile 28-29-30 Nisan tarihlerinde düzenlenmiştir. 3 günde toplam 30 saati bulan etkinliklerden oluşan festival, canlı performans, atölye ve soru-cevap etkinlikleri ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen müzik severleri ağırlayarak, hem kapsamlı bir gösteri sunmuş hem de katılımcılarına ülkemizin ve dünyanın önde gelen müzisyenlerinin bilgi ve deneyimlerinden yararlanma olanağı sağlamıştır. İkinci seferinde daha büyük bir kitleye ulaşan festival, dört duvar arasından çıkıp sokağa da taşmış ve yaza merhaba dediğimiz günlerde sokak gösterileri eşliğinde insanlara ritim ve sürprizlerle dolu bir hafta sonu yaşatmıştır.

2018 yılında üçüncüsü ile bir kez  daha müzik severlerin karşısına çıkmaya hazırlanan festivalden gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takipte kalabilirsiniz.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Tarih:
8 Aralık 2018
Saat:
12:00 - 21:00
Ücret:
80 TL
İstanbul
İstanbul, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon