Yükleniyor Festivaller

KADFEST Çizgi ve Sahaf Festivali

 20 Ağustos 2020 @ 12:00 - 23 Ağustos 2020 @ 21:00     İstanbul

: / / / /

Çizgi ve Sahaf Festivali Ağustos ayında Kadıköy ‘de çizgi roman ve kitap meraklılarını ağırlıyor.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

2019 yazı, Kadıköy’de gerçek anlamda bir festivale dönüşüyor, hem de uluslararası bir festivale…

22 Temmuz’da başlayan ve 28 Eylül’de sona eren “KADFEST” Uluslararası Kadıköy Festivali, Kadıköylünün beklentisini her yönüyle karşılayacak nitelikte. Sinematek/Sinema Evi birimimizin seçkisiyle 22-28 Temmuz akşamları Kalamış Parkı’nda “Yıldızlar Altında Sinema” keyfi yaşattı. Bu bağlamda 22 Temmuz akşamındaki açılışta, sinemanın ünlü Şarlo’sunun sessiz filmi Yumurcak (The Kid) Avrasya Filarmoni Orkestrası eşliğinde gösterildi.

Şimdi 22-27 Ağustos tarihleri arasında yer alan çizgi ve sahaf günleri ise Moda, Caferağa, Yeldeğirmeni ve Hasanpaşa’da renkli, neşeli etkinliklerle kendini gösterecek. Uluslararası saygınlığa ve üne sahip Kunst Karikatür Müzesi Sorumlusu Gusenbauer Gottfried’in de katılacağı, uluslararası nitelikteki ünlü çizerler söyleşi ve sergileriyle Moda’daki İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesinde karikatürseverlerle buluşacak. Bahçe ve Belediyeye bağlı birimlerimiz BMKM, Barış Manço Evi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Karikatür Evi, Gençlik Sanat Merkezi; ayrıca Bayan Yanı gibi Kadıköylü özel mekânlar hafta boyunca Belediyemiz tarafından atölye, sergi ve söyleşilerle renk ve hareket kazanacak. İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesi çizgi roman, manga ve karikatürle ilgili her şeyin merkezi olacağı gibi aynı zamanda uluslararası sahafların söyleşilerine, gün boyu dinleti ve konserlere sahne olacak. Fransız Sarkis ve Mısırlı Abdelvahap el Sayed’in de söyleşilerle katılacağı, mezatların yapılacağı sahaflar ise Moda’daki Kadıköy Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi’nde yer alacak. 25-28 Eylül Caz Günleri, Berlinli konuk Jay Jay be ce Caz Orkestrası’yla 25 Eylül’de Kalamış akşamı keyifli bir sonbahar akşamı olacak. Dört gün boyunca Yeldeğirmeni Sanat Merkezi ve Fenerbahçe Parkı çeşitli caz konserleri, caz atölyeleri ve caz ile ilgili filmlerle bu keyfi sürdürecek.

KADFEST 28 Eylül akşamı Kerem Görsev ve TRT Caz Orkestrası’nın konseriyle sona erecek ve Kadıköy Belediyesi gelecek yıl çocuk, sanat ve müzik, tiyatro, klasik müzik gibi sanat etkinliklerini de ekleyeceği Uluslararası Kadıköy Festivali’nin ikincisine doğru yola çıkacak.

Bu yaz Kadıköy, uluslararası kültür ve sanat festivalleri kenti olacak ve bundan sonra da olmaya devam edecek. Böylece, Kadıköylülerin uzun yıllardır süren uluslararası festival hayalleri gerçekleşecek. Göreve başlarken, Kadıköy’ümüzün değerlerini öne çıkarmış, bu değerleri sahiplenip yeni değerler yaratmanın uğraşında olacağımızı söylemiş, sözünü vermiştik. Şimdi kent kimliğine ve Kadıköy’ün değerlerine yakışır daha görkemli daha çok etkinlikte buluşmak dileğiyle…Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Kadıköy İstanbul

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
20 Ağustos 2020 @ 12:00
Bitiş:
23 Ağustos 2020 @ 21:00
Festival Kategorisi:
, , , ,
Website:
http://kadfest.kadikoy.bel.tr/

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar