Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Canlandıranlar Animasyon Film Festivali
:

Canlandıranlar Animasyon Film Festivali

21 Ekim - 22 Ekim

11. Canlandıranlar Uluslararası AnimasyonFilm Festivali 21-27 Ekim’de sinemaseverlerle buluşuyor.


Nerede?

İstanbul

Detaylar

Canlandıranlar Derneği tarafından 2013 yılından beri Canlandıranlar Uluslararası Animasyon Film Festivali düzenleniyor. Festivalde dünyanın her yerinden bağımsız animasyonlar seyirciye sunuluyor. Annecy, View, O!pla gibi dünyaca ünlü festivallerin seçkilerine yer veren festivalde Türkiye’den ve Canlandıranlar Yetenek Kampı’nda üretilen animasyon filmlerinin de gösterimi yapılıyor. Festivalde ayrıca konuşma, panel, atölye çalışması, endüstri buluşması gibi etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Canlandıranlar Derneği, her yıl Uluslararası Animasyon Günü isimli ASIFA etkinliğini de düzenliyor. Bu iki organizasyon, yerel ve uluslararası animasyon çevrelerinin buluşmasını, aralarında güçlü bağlar kurulmasını sağlıyor. Şimdiye kadar bu organizasyonlarda Nelson Sheen, Bordeaux, Vesna Dovnikovic, Michel Ocelot, Jacques Remy Girerd, Alessandro Rak, Mirsad Ajanovic, Jean-François Laguionie, Anik Le Ray, Regina Pessoa, Jul, Anastasia Dimitri, Vasilis Karamitsanis, Elsa Duhamel gibi isimler konuk edildi. Saygı kuşağında ise Meral Erez, Tonguç Yasar, Emre Senan, Tan Oral and Orhan Büyükdoğan’a yer verildi.

Canlandıranlar Festivali dahilinde Türkiye’de ve dünyada üretilen kısa animasyon filmlere odaklanan Canlandıranlar Film Yarışması da düzenleniyor. 2016 yılında ulusal kapsamda başlayan yarışma 2020 yılından itibaren uluslararası olarak düzenleniyor.

Bunların yanı sıra dernek, 2010 yılından beri Canlandıranlar Yetenek Kampı düzenlemektedir.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 5 Toplam: 1

Puanladınız:


Canlandıranlar Film Festivali Canlandıranlar Uluslararası Film Festivali Animasyon Film Festivali Film Festivalleri
Başlangıç:
21 Ekim
Bitiş:
22 Ekim
İstanbul
İstanbul, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon