Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Can Yücel Kültür Sanat Festivali

 2 Haziran @ 12:00 - 5 Haziran @ 21:00     Muğla    Ücretsiz

: / / /

Datça Kültür Sanat Dayanışması ve Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün düzenlediği ve Datça Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesinin destekçi olduğu Can Yücel Kültür Sanat Festivali 2-5 Haziran’da gerçekleştirilecek.


Muğla

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Datça Kültür Sanat Dayanışması’nın (DKSD) önderliğinde, Datça Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DADADOSK) işbirliği ile 2018 ve 2019 yıllarında başarıyla gerçekleştirilen ve pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan “Can Yücel Kültür Sanat Festivali” 2022 yılında 2-3-4-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıllarında Datça’da düzenlenen Can Yücel Kültür Sanat Festivalleri hem adı Datça’yla özdeşleşmiş önemli bir şairimiz olan Can Yücel’in ilçemizde anılmasına, bu sayede pek çok kültür sanat etkinliği ile ilçemizin kültür hayatının zenginleşmesine hem yerel halkın katılımıyla ekonomik yaşamın hareketlenmesine hem de ilçemizin tanıtımına nitelikli bir katkı yaparak başarıyla tamamlanmıştır. Bu sene de geçmiş yıllardaki dayanışma ruhuyla kültür sanat hayatımıza değer kazandırma hedefiyle yola çıkılmıştır.
“İmece” anlayışı ile düzenlenecek festivalde tüm etkinlikler halka ücretsiz olacaktır.

Datçalılar festivale davetli gelen müzisyenlerin, ressamların, şairlerin, edebiyatçıların dinleti, söyleşi ve sergilerinde kültür sanat dünyalarını zenginleştirecek hem de Datça’mızda yaşayan sanatçıların performanslarına tanık olacaklardır.
Festivalin son gününde, önceki festivallerde olduğu gibi Hızırşah Piknik Alanı’nda çocuk etkinlikleri ve konserlerle birlikte Datça’nın yerli ve yerleşik halkı bir arada yaza merhaba diyecektir.

FESTİVALİN AMAÇLARI
Kültürel erozyona karşı durmak, Can Yücel’i ve temsil ettiği değerleri yaşatmak, sahip çıkmak, bilinir ve görünür kılmak, şiirini ve sanatını topluma ve gelecek kuşaklara aktarmak.
Yöresel, ulusal ve uluslararası sanatçıları ve eserlerini izleyiciyi ile buluşturmak,
Kültürel ve sanatsal değerlerimizi görünür kılmak, geliştirilmesine destek vermek.
Sanata ve sanatçıya destek olmak.
Genç sanatçıları teşvik etmek.
Çağdaş bir kent kültürünün oluşumuna ve gelişimine katkı sağlamak.
Toplumsal birlikteliği, dostluğu, kardeşliği pekiştirmek olarak belirlenmiştir.

Festival ile ilgili detaylı bilgiye Datça Kültür Sanat Dayanışmasının sosyal medya hesaplarından ve www.dksd-datca.org adresinden ulaşılabilir.
Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Can Yücel Kültür Festivali Can Yücel Kültür Sanat Festivali Can Yücel Sanat Festivali Datça Can Yücel Kültür Sanat Festivali Datça Festivali Kültür Festivalleri Sanat Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
2 Haziran @ 12:00
Bitiş:
5 Haziran @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

Muğla / Türkiye

İlçe

Datça

Yorum Bırakın

Avatar