Yükleniyor Festivaller

Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali

 3 Haziran @ 12:00 - 5 Haziran @ 23:30     Denizli    Ücretsiz

: / / / /

Denizli’nin Buldan ilçesinde 20. Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali her yıl haziran ayında  yapılmaktadır.

520866
DD
gün
:
HH
saat
:
MM
dakika
:
SS
saniye

Buldan Denizli

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Dokuma kültürünün yaşatılması ve tanıtılması amacıyla düzenlenen festivalde El Dokuma Yarışması, Yöresel Yemek Yarışması, Folklor Gösterileri, Geleneksel Buldan Düğünü, Aşıklar Atışması, Defile ve Konserlerle dolu dolu bir üç gün sizleri bekliyor olacak.


Buldan Belediye Meclisi aralık ayı toplantısını tamamladı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 20 gündem maddesinden 3 gündem maddesi ilgili komisyonlara gönderilirken, 17’si kabul edildi.

FESTİVAL HAZİRAN’IN İLK HAFTASI YAPILACAK

Başkan Şevik, toplantıyı 3 Aralık Engelliler Günü konuşmasıyla açtı. 3 Aralığın engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından önemli bir tarih olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, “Hepimizin birer engelli adayı olduğumuz unutulmadan, empati kurabilirsek, engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlarız. Bence asıl engellilik onları anlamamak ve yanlarında olmamaktır. Belediye hizmetlerimizde de empati yaparak, çalışmalarımızı sürdürmeye özen gösteriyoruz” dedi. Toplantıda, buldan Festival tarihi ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festival tarihini 3-4-5 Haziran 2022 olarak belirlendiğini açıkladı. Başkan Şevik, “İlçemizin tanıtımına ve ekonomisine önemli katkı sağlayan Buldan Dokuma ve Kültür Festivalimizi son iki yıldır yaşanan olumsuzluklar nedeniyle iptal etmek zorunda kaldık. Bu yıl festival tarihimizi 3-4-5 Haziran 2022 olarak belirledik. Buldan’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Buldan Dokuma Festivali Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali Buldan El Sanatları Festivali Buldan Festivali Buldan Kültür Festivali

Detaylar

Başlangıç:
3 Haziran @ 12:00
Bitiş:
5 Haziran @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,

Şehir

Denizli / Türkiye

İlçe

Buldan

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar