Yükleniyor Festivaller

Bodrum Müzik Festivali

 20 Ağustos 2020 @ 12:00 - 23 Ağustos 2020 @ 23:30     Muğla

: /

Bodrum Müzik Festivali her yıl Ağustos ayında Muğla Bodrum’da müzikseverlerle buluşuyor.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

Doğuş Grubu’nun kurucu desteğiyle Bodrum Müzik Festivali bu yıl 15. kez gerçekleştiriliyor. 2005 yılından bu yana ülkemiz ve dünyadan; seçkin orkestra, topluluk ve solistleri Bodrum yarımadasında bir araya getiren festivalde, bugüne kadar 150’yi aşkın konserde Türkiye ve dünyanın önde gelen orkestraları, toplulukları ve solistleri 220.000’i aşkın müzikseverle buluştu.

Bodrum gibi kültürel açıdan büyük önem taşıyan bir yarımadayı, sanat rotasının önemli bir merkezi haline getirmeyi amaçlayan festival, bu yıl 22-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival, genç yıldızların Bodrum’un artık bir simge haline dönüşmüş mekânlarında buluştuğu, ülkemizin adını yurtdışında başarıyla duyurmuş yıldız sanatçı ve toplulukların verdiği konserler ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlara da ev sahipliği yapıyor.

Bu yıl da bilet satışlarından elde edilen tüm festival geliri bağışlanacak.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Bodrum Mozole Müzesi D-Marin Turgutreis The Marmara Bodrum Zai Bodrum Bodrum Muğla

<h2>2019</h2>
Bilkent Senfoni Orkestrası &amp; Nil Venditti ve Fazıl Say
D-Marin Turgutreis
22 Ağustos 2019

Saffet Emre Tonguç ile Bir Bodrum Hikayesi
Bodrum Mozole Müzesi
23 Ağustos 2019

Bilkent Senfoni Orkestrası &amp; Pablo Ferrández &amp; ‘Umut Senfonisi’ prömiyeri
D-Marin Turgutreis
23 Ağustos 2019

Francesco Tristano
The Marmara Bodrum
23 Ağustos 2019

Saffet Emre Tonguç ile Bir Bodrum Hikayesi
Bodrum Mozole Müzesi
24 Ağustos 2019

Tango Gecesi : Olten Filarmoni &amp; Ksenija Sidorova &amp; Sväng
D-Marin Turgutreis
24 Ağustos 2019

Rivayet Radyosu: Mert Fırat &amp; Korhan Futacı
The Marmara Bodrum
24 Ağustos 2019

Ksenija Sidorova &amp; Mert Fırat ile Rus Edebiyatı ve Müzikleri
Zai Bodrum
25 Ağustos 2019

KARSU ile Senfonik Akşam : Karsu &amp; Olten Filarmoni
D-Marin Turgutreis
25 Ağustos 2019

Saksofonun Yıldızı: Jess Gillam
The Marmara Bodrum
25 Ağustos 2019
<h2>2018</h2>
<strong>Bodrum Müzik Festivali, 4-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.</strong>

Bu yıl 14.’üncüsü düzenlenecek olan Bodrum Müzik Festivali 4 – 8 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Doğuş Grubu kurucu destekçiliğinin yanı sıra DenizBank’ın destekleriyle Turkcell’in ana sahne sponsorluğu, Audi ve D-Marin katkılarıyla düzenlenen festival, bu yıl da Türkiye ve dünyadan pek çok ünlü sanatçıyı ağırlayacak.

Festival kapsamında, bu yıl Bodrum’un simgeleşmiş mekânlarında, <strong>klasik müzik alanından</strong> birçok sanatçı ve topluluğun vereceği konserlerle birlikte, sinema gösterimleri ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlar da gerçekleşecek.

Bodrum’un eşsiz doğasıyla bütünleşen ve klasik müzik etrafında şekillenen renkli programıyla şehrin kültürel yapısının gelişmesine katkı sunan festival, 14 yıldır farklı disiplinlerden pek çok deneyimi müzikseverlere sunarak büyük bir izleyici kitlesine de ulaştı; geçtiğimiz yıl ise tüm Bodrum yarımadasına yayılan bir destinasyon festivali haline dönüştü.

Bu yıl festivalin ilkleri arasında, <strong>Fazıl Say’ın </strong><em><strong>Güz Şarkıları</strong> </em>albümünün seslendirileceği ve tamamıyla <strong>Philip Glass</strong>’a adanmış bir program ile yeni neslin yıldız piyanisti <strong>Víkingur Ólafsson</strong>’ın konuk edileceği <strong><em>Gece Konserleri</em></strong> dikkat çekiyor. Ayrıca yıldızı parlayan genç sanatçıların yer alacağı <strong><em>Gün Batımı Konserleri</em></strong> de yine ilkler arasında yer alıyor.

Bodrum Müzik Festivali bu yıl ayrıca, İstanbul Müzik Festivali ile iş birliğine giderek, piyanist <strong>Gülsin Onay</strong> ve film yönetmeni <strong>Murathan Özbek</strong>’in yer aldığı <em>“Yolda” </em>adlı çok disiplinli projeye de imza atıyor.

<strong>Bodrum Müzik Festivali beş gün boyunca, Fazıl Say, Gülsin Onay, Murat Karahan, Christina Pluhar, Lauren Fagan, Alina Pogostkina, Víkingur Ólafsson ve Avi Avital gibi yıldızların yanı sıra; Sevil Ulucan, Hillel Zori, İbrahim Yazıcı, Erman Türkili, Çağ Erçağ, Gülru Ensari, Dorukhan Doruk, Camille Thomas ve Veriko Çumburidze gibi virtüözleri de müzikseverlerle buluşturacak. Festival ayrıca Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, L’Arpeggiata, Olten Quartet ve LUDWIG Orkestrası gibi topluluklara da ev sahipliği yapacak.</strong>
<div id="atatags-370373-5b5948aa8759d">

<hr />

</div>
<div class="wpcnt">
<div class="wpa wpmrec"><span class="wpa-about">Reklamlar</span></div>
</div>
<h3>PROGRAM</h3>
<a href="http://www.bodrummuzikfestivali.com/festival-programme.html"><strong>http://www.bodrummuzikfestivali.com/festival-programme.html</strong></a>

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 5

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
20 Ağustos 2020 @ 12:00
Bitiş:
23 Ağustos 2020 @ 23:30
Festival Kategorisi:
,
Website:
http://www.bodrummuzikfestivali.com/

Şehir

Muğla / Türkiye

İlgili Festivaller

1 Yorum

Yorum Bırakın

Avatar