Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Beşiktaş Tiyatro Festivali

 5 Mart @ 12:00 - 31 Mart @ 23:30     İstanbul    Ücretsiz

: / /

Beşiktaş Tiyatro Festivali 5-31 Mart tarihlerinde Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.


Beşiktaş İstanbul

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

27 Mart Dünya Tiyatro Günü kapsamında Mart ayı boyunca en ilgi çekici oyunlar Beşiktaş sahnelerinde…

Belediyemiz tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Beşiktaş Tiyatro Festivali 5 Mart’ta başlıyor. 5-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde; İsviçre ve İtalya’nın sevilen tiyatro gösterilerinin yanı sıra Şener Şen’in Zengin Mutfağı’ndan, Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünü yaptığı Deli Bayramı’na kadar ülkemizin en çok izlenen oyunları da gösterilecek.

Festivalin ana sahnesi olan Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi dışında Akatlar ve Mustafa Kemal merkezlerinde de oyun gösterimleri yapılacak. Beşiktaş’ın kültür ve sanat merkezleri Mart ayı boyunca sezonun en ilgi çekici oyunlarına ev sahipliği yapacak. Her yıl tekrarlanacak bu özel festival ile ilgili detayları aşağıda yer alan programda bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak sahnelenecek olan tiyatro oyunları için davetiyelerinizi oyunlardan bir gün önce kültür merkezlerimizden alabilirsiniz.

Etkinlik Kuralları
• Davetiyeler ücretsizdir. Bir oyun için en fazla 4 davetiye alınabilir.
• Davetiyeler etkinlikten bir gün önce alınabilir.
• Tüm oyunların davetiyeleri, Akatlar Kültür Merkezi, Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi, Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi, Mustafa Kemal Merkezi gişelerinden ve Levent Hizmet Binası Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzden alınabilir. Kültür merkezleri gişeleri 09.00-17.00 saatleri arası açıktır.
• Davetiyesi olmayan seyirciler salona alınmayacaktır.Program

5 Mart Cumartesi, 20.30
Oyun: Babamı Kim Öldürdü?
Konu: İşçiliği değişmez bir kader gibi giyinen babası geçirdiği iş kazası sonucunda yatalak kalır. Edouard (Onur Ünsal) bunun sorumlusu olarak devleti görür ve babasının başına gelen felaketten devleti sorumlu tutar. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi
Adres: Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. No:10 Beşiktaş

7 Mart Pazartesi, 20.30
Oyun: Zwai
Konu: “ZWÄI”, seyirciyi şişeler, ip, masa ve makaradan oluşan tuhaf ve acayip bir dünyanın içinden geçiren, sanatsal açıdan görülmeye değer bir performanstır. Esther ve Jonas, sizi alışılmamış sonuçlar yaratan duygu roller-coaster’larında nazik ve heyecan verici bir yolculuğa çıkarır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi
Adres: Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. No:10 Beşiktaş

8 Mart Salı, 20.30
Oyun: Ben Anadolu
Konu: Binlerce yıldır Anadolu’yu var eden kadınlar, koca bir tarihe yayılan hikâyeleriyle Güngör Dilmen’in klasikleşmiş eserinde buluşuyor. Bu toprakların özünü oluşturan; toprakla, ağaçla, ürünle, masallarla, tarihle, savaşlarla, sokaklarla bir olan, Anadolu’nun farklı çağlarına tanıklık eden kadınlar Ayça Bingöl’ün yorumunda vücut buluyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Adres: Akat Mah. Zeytinoğlu Cad. No:16 Beşiktaş

15 Mart Salı, 20.30
Oyun: Aziz Nesin Kabare
Konu: Toplumsal sorunlara hem içimizi acıtan hem de bol kahkahalı bir pencereden bakan hicvin bu büyük ustası, tiyatro sahnesinde öyküleri ve şiirleriyle yeniden hayat buluyor. Bugün bile güncelliğini sürdüren, yüzümüzü güldüren, bize ayna tutup kendimizle yüzleştiren Aziz Nesin gerek duruşu gerek yapıtlarıyla yolumuzu aydınlatıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi
Adres: Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. No:10 Beşiktaş

16 Mart Çarşamba, 20.30
Oyun: Timsah Ateşi
Konu: Zıt kutuplarda yaşayan 2 kız kardeşin babalarıyla yaşadıkları çalkantılı hayatı… 1989 yılında Kuzey İrlanda’da geçen hikâye, sevgisiz bir Katolik evi, kötürüm bir baba, işlemediği bir suç yüzünden 8 yıl hapis yatan asi bir kız Fianna (Hazar Ergüçlü) ile dindar ablası Alannah’ın (Funda Eryiğit) hikâyesinde, temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal, grotesk bir kara-komedi seyirciyle buluşuyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi
Adres: Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. No:10 Beşiktaş

26 Mart Cumartesi, 20.30
Oyun: Aşk Geçmişim
Konu: Tatlı Ekşi Tiyatro‘nun ilk prodüksiyonu olan; Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu ve Melisa Doğu’nun başrollerini paylaştığı Aşk Geçmişim bir Anti-Romantik komedi. 30’lu yaşlarında iki beyaz yakalı, Tom ve Amy’nin, alışmış oldukları düzen içinde giden hayatlarının “ilişki” denen “şey” ile rayından çıkma hikâyesi… Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi
Adres: Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. No:10 Beşiktaş

27 Mart Pazar, 20.00
Oyun: Deli Bayramı
Konu: Turgut Özakman’ın 1987 yılında kaleminden dökülen “Deliler” oyunu günümüzde oynansa… Üstüne üstlük tüm karakterler DasDas’ı ele geçirse neler olur? Tüm bu deliler arada bir dönüp, 1980’li yıllara göz kırpsa bir de?
DasDas’ın yeni oyunu “Deliler Bayramı”ında tüm bu soruların cevabını bulacak, gerçek komedinin ne kadar güçlü olduğunu yıllar sonra yeniden yaşayacaksınız. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi
Adres: Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. No:10 Beşiktaş

31 Mart Perşembe, 20.30
Oyun: Zengin Mutfağı
Konu: Usta oyuncu Şener Şen’in muhteşem performansıyla; Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansıması… Hizmet etmekten başka bir şey düşünemeyen köşk çalışanları da gözlerinin önünde gelişen olaylar karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Mustafa Kemal Merkezi
Adres: Akat Mah. Uğur Mumcu Cad. No:8 Beşiktaş

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Beşiktaş Tiyatro Festivali Uluslararası Beşiktaş Tiyatro Festivali

Detaylar

Başlangıç:
5 Mart @ 12:00
Bitiş:
31 Mart @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlçe

Beşiktaş

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar