Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Beşiktaş Festivali

 30 Ağustos 2022 @ 12:00 - 30 Eylül 2022 @ 23:30     İstanbul    Ücretsiz

: / /

Beşiktaş Festivali 30 Ağustos-30 Eylül tarihlerinde sizlerle.


Nerede?

Beşiktaş Ortaköy Meydanı İstanbul

Kim Düzenliyor?

Beşiktaş Belediyesi      

Detaylar

devamını oku... kapat

Beşiktaş Belediyesi, 1 ay sürecek Beşiktaş Festivali düzenliyor. 30 Ağustos’ta başlayacak festivalde Selda Bağcan, Goran Bregoviç, Musa Eroğlu, Hüseyin Turan, Birsen Tezer, Bülent Ortaçgil ve Hadise gibi isimler yer alacak. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “1 Ekim’e kadar sürecek Beşiktaş Festivalimize herkesi bekliyoruz. Gelin, bir ve beraber olmanın heyecanını hep birlikte yaşayalım” çağrısını yaptı.

Beşiktaş Belediyesi, 30 Ağustos’ta başlayacak ve 1 ay boyunca sürecek ‘Beşiktaş Festivali’ düzenliyor. 30 Ağustos’ta Kenan Doğulu konseriyle başlayacak festivalde 1 Ekim’e kadar birçok sanatçı Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda ve Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda sahne alacak. 31 Ağustos’ta Selda Bağcan, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde ise Goran Bregoviç Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda sevenleriyle buluşacak.

Açık hava sinema gösterimleri, yoga etkinlikleri ve çocuklar için tiyatro oyunları da festival kapsamında yurttaşlarla buluşacak. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da tüm komşularını festivale davet ederek; “Beşiktaş’ı bir festival kenti yapmaya söz vermiştik. Pandemi öncesinde ve pandemi döneminde dahi kurallara uygun şekilde pek çok festivale Beşiktaş’ta ev sahipliği yaptık. Şimdi ise 30 Ağustos’ta başlayacak ve tam 1 ay sürecek Beşiktaş Festivali’ni düzenliyoruz” dedi.

Beşiktaş’ta tüm vatandaşları kapsayacak ve 1 ay boyunca devam edecek festival düzenleniyor. 30 Ağustos’ta Milli Mücadele’nin kazanıldığı Zafer’in 100. yılında Türk pop müziğin sevilen ismi Kenan Doğulu konseriyle başlayacak festival kapsamında birçok sanatçı da Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda ve Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda sahne alacak.

HALK MÜZİĞİ ŞENLİĞİ

3-11 Eylül tarihlerinde Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda halk müziği şenliği gerçekleşecek. 3 Eylül’de Barabar, 4 Eylül’de Oğuz Aksaç, 7 Eylül’de Musa Eroğlu, 8 Eylül’de Hüseyin Turan, 9 Eylül’de Yekpare, 11 Eylül’de Erdal Erzincan Beşiktaşlı yurttaşlarla bir araya gelecek.

14 Eylül’de ise Kerem Görsev Quartet yine Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda piyano resitali sunacak.

AY IŞIĞI ALTINDA GÖRSEL ŞÖLEN

İngiliz sanatçı Luke Jerram’ın yarattığı 7 metre çapında Nasa’dan alınmış birebir ay yüzeyi görüntüsünün yaklaşık 1:500.000 ölçeğindeki gerçek yüzeyinin yansıtıldığı ‘’Museum of the Moon’’ adlı etkinlikte sergilenecek.

‘Beşiktaş MoonFest’ kapsamında ise beş farklı usta isim Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda sahne alacak. 16 Eylül’de Bülent Ortaçgil, 18 Eylül’de Duygu Soylu, 19 Eylül’de Tuluğ Tırpan Trio, 20 Eylül’de Nil Karaibrahimgil ve 21 Eylül’de Jülide Özçelik Beşiktaşlılarla buluşacak.

23 Eylül’de İskender Paydaş ve 30 Eylül’de ise Birsen Tezer yine aynı mekanda sevilen şarkılarını tüm Beşiktaşlılar için seslendirecek.

FESTİVAL 1 EKİM’DE HADİSE KONSERİYLE SON BULACAK

30 gün boyunca birçok yerli ve yabancı müzisyenin ağırlanacağı festivalde, müzik dışı etkinlikler, açık hava sinema, söyleşi, yoga ve benzeri aktiviteler katılımcılara dopdolu bir festival deneyimi yaşatacak. Festival Türkiye’nin en sevilen pop müzik sanatçılarından Hadise konseri ile son bulacak. Hadise en sevilen şarkılarını Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda “Beşiktaş Festivali”nin son gününde İstanbullu ve Beşiktaşlı vatandaşlar için seslendirecek.

RIZA AKPOLAT: BİR VE BERABER OLMANIN HEYECANINI HEP BİRLİKTE YAŞAYALIM

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da tüm komşularını düzenlenecek festivale davet ederek şunları söyledi:

“Değerli komşularım; festivaller kentlerde aidiyeti güçlendirir, bir ve beraber olma duygusunu pekiştirir. Üstüne üstlük yerel halklar için ekonomi yaratır. İşte bu yüzden biz de göreve geldiğimizde, Beşiktaş’ı bir festival kenti yapmaya söz vermiştik. Pandemi öncesinde ve pandemi döneminde dahi kurallara uygun şekilde pek çok festivale Beşiktaş’ta ev sahipliği yaptık.

Şimdi ise 30 Ağustos’ta başlayacak ve tam bir ay sürecek Beşiktaş Festivali’ni düzenliyoruz. Kültür sanat ve temel haklar arasında çok güçlü bir ilişki vardır. Bu anlamda, her yaş grubundan, her sosyoekonomik seviyeden tüm yurttaşların kültür sanata erişimini çok önemsiyoruz. 1 Ekim’e kadar sürecek Beşiktaş Festivalimize herkesi bekliyoruz. Gelin, bir ve beraber olmanın heyecanını hep birlikte yaşayalım.”

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

 

 

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Beşiktaş Festivali Beşiktaş Müzik Festivali Gençlik Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
30 Ağustos 2022 @ 12:00
Bitiş:
30 Eylül 2022 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlçe

Beşiktaş

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın