Yükleniyor Festivaller

Barbaros Oyuk Festivali

 21 Ağustos 2020 @ 12:00 - 23 Ağustos 2020 @ 21:00     İzmir    Ücretsiz

: / / / / /

İzmir’nin Urla ilçesinde Barbaros Oyuk Festivali ağustos ayında yapılacaktır.


Detaylar

“Bu yıl 4. defa gerçekleşecek olan festivalimizin amacı köyümüzün sessizliğine, sakinliğine zarar vermeden, doğal dokusunu bozmadan unutulmuş geleneklerimizi canlandırmak, üretim gücümüzü ortaya çıkarmak ve kırsal yaşamın bize sunduğu nimetlerden ödün vermeden sürdürülebilir kalkınmamızı sağlamaktır. Hedefimiz, kültürel değerlerin canlı tutulmasıdır.”

Urla Barbaros Köyü’nde her yıl imece ile düzenlenen geleneksel Oyuk Festivali’nin pandemi nedeniyle bu yıl yapılmayacağını öğrenen oyuklar ısyan etti.

İnsanların pandemiden korunmak için evlerine kapanmasını fırsat bilen oyuklar köyü ele geçirdi. Tüm sokak ve meydanlara doluşan oyuklar “virüsün bize bir etkisi yok ki, bizim sokağa çıkmamızı engelleyemezsiniz!” dediler.
Festival yapılmasa da hiç olmazsa her festivalde düzenlenen Oyuk Yarışmasını gerçekleştirmeye karar verdiler.
Yarışmaya katılacak oyuklarda maske takma ve sosyal mesafeye uyma zorunluluğu olmayacak. Oyuklarda 18 yaş altı ve 65 yaş üstü sınırlaması uygulanmayacak. Oyukların yapımında sadece doğal malzemeler kullanılacak. Yarışmaya katılan tüm oyuklar köyde kalacak.

Oyuk seçimi demokratik yöntemlerle yapılacak. Seçime tarımı ve üretimi destekleyen görünümdeki tüm oyuklar katılabilecek. Seçim, sandık usülü, ziyaretçilerimizin kullanacakları oylarla gerçekleştirilecek.

Yarışmaya katılacak oyuklar en geç 11 Ağustos 2020 tarihine kadar teslim edilecek.

Seçim sonuçları 30 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacak. Yarışmada derece alan ilk 3 oyuk sahibine plaket ve ödül verilecek.Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Barbaros Köyü Urla İzmir

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
21 Ağustos 2020 @ 12:00
Bitiş:
23 Ağustos 2020 @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , , ,
Website:
http://www.barbaroskoyu.com/

Şehir

İzmir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar