Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Ayvalık Film Festivali

 2 Eylül 2021 - 7 Eylül 2021     Balıkesir

: /

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, 2-8 Eylül tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak.


Balıkesir

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Çok basit bir ihtiyaca, sanat sineması örneklerini sinema salonlarında izleyebilme isteğine cevap vermek için 2013’te kurulan bağımsız dağıtım ağı Başka Sinema, kısa sürede Türkiye çapında sinemaseverleri buluşturdu. “Bize Her Gün Festival” sloganıyla çıktığı yolda, kuruluşunun beşinci yılında, 2018’de kendi film festivalini düzenleme kararı aldı.

Kariyo & Ababay Vakfı ana sponsorluğunda düzenlenen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali farklı, hikâyeye ağırlık veren, sorular sorduran, yeni tartışmalar açan bir program sunmaya gayret ediyor. Filmleri bildik şekilde bölümlere ayırmak yerine, çağrıştırdıkları üzerinden bir araya getirmeye, karıştırmaya, panel ve söyleşilerle desteklemeye gayret ediyor. Açıkhava gösterimleriyle de eski yazlık sinema geleneğini canlandırmayı ve mahalleliler olarak bir arada film izleme alışkanlığını yeniden oluşturmayı arzu ediyor.

Festivalde bir yarışma yapmak yerine filmler üzerine konuşma ve düşünme alanı açmaya çalışılıyor. Öte yandan yaratıcılığı desteklemek adına ana sponsor Kariyo & Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü’nü veriyor.

İnsanların sanatla birleştiğine ve şartlar ne kadar zorlu olursa olsun, böyle bir festivalin özellikle gençler için yeni bir umut olacağına inanıyoruz. Bu nedenle, üniversitelerle işbirliği yaparak öğrencilerin festivale katılmasını sağlamak, çocuklara ve üniversite öğrencilerine yönelik sinema atölyeleri düzenlemek festivalin öncelikleri arasında yer alıyor.

Ayvalık’taki seyirci kitlesi, şehrin tarihi, mimarisi ve mutfağı, ufkunun açıklığı, festival için Ayvalık’ın seçilmesindeki en büyük etken. Yazın festivalin öncesinde yapılan açıkhava gösterimleri ve gelecek için tasarlanan sinema kampı gibi projelerle Ayvalık’ı sinemaseverler ve sinemacılar için bir merkez haline getirmek Başka Sinema’nın hedefi.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 3

Your page rank:


Ayvalık Film Festivali Başka Sinema Ayvalık Film Festivali Film Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
2 Eylül 2021
Bitiş:
7 Eylül 2021
Festival Kategorisi:
,

Şehir

Balıkesir / Türkiye

İlçe

Ayvalık

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar