Yükleniyor Festivaller

Ayvalık Film Festivali

 14 Eylül 2024 @ 12:00 - 19 Eylül 2024 @ 23:30     Balıkesir

: /

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, 14-19 Eylül tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak.

25205643
DD
gün
:
HH
saat
:
MM
dakika
:
SS
saniye

Nerede?

Ayvalık Balıkesir

Kim Düzenliyor?

Seyir Derneği      
Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

devamını oku... kapat

Ayvalık Uluslararası Film Festivali, 2022 yılının şubat ayında kurulan Seyir Derneği tarafından düzenleniyor. Seyir Derneği, Ayvalık’taki zengin kültür sanat hayatının yeni bir üyesi olmasına karşın bu alanda deneyim sahibi bir ekip tarafından kuruldu. Seyir Derneği yönetim kurulu başkanı Azize Tan 1992’den itibaren festivallerde çalıştı, İstanbul Film Festivali’nde direktörlük yaptı ve Ortak Yapım Platformu Köprüde Buluşmalar’ı kurdu. 2018 yılında Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin kurucu direktörlüğünü üstlendi. 2022 yılında, başta Ayvalık ve Ege Bölgesi olmak üzere kültür sanat faaliyetleri düzenlemek için ekip arkadaşlarıyla Ayvalık’ta Seyir Derneği’ni bağımsız bir yapı olarak hayata geçirdi. Dernek, özellikle gençlere yönelik projelere öncelik vermeyi ve Ayvalık’ı hem sinema hem de diğer sanatlar için merkez haline getirmeyi hedefliyor.

Ayvalık tarihi, kültürü, mimarisi, mutfağı, konumu ve duyarlı sakinleriyle film festivali yapmak için mükemmel bir ortam sunuyor. Ayvalık Uluslararası Film Festivali Türkiye’deki diğer festivallerden farklı bir modele sahip; festival kapsamında bir yarışma düzenlenmiyor, film gösterimleri paneller ve söyleşilerle desteklenerek bir konuşma alanı yaratılması hedefleniyor. Türkiye’nin her köşesinden gelen sinema öğrencileri festival organizasyonunda görev alırken sinema profesyonelleriyle düzenlenen atölyelere katılarak sektörle tanışıyor. Festival mekânları bölgenin tarihi ve kültürel dokusunu yansıtması için özenle seçiliyor. Türkiye’nin önde gelen festivalleri arasına girme iddiasında olan Ayvalık Uluslararası Film Festivali, şehir ve festival birbirini nasıl tamamlayabilir sorusuna cevap bulmayı hedefliyor. Bu değişimi yaratmak için çalışan kişilerin ve kurumların bir araya geldiği bir sosyal yaratıcılık platformu olmayı hedefliyor aynı zamanda.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali logosu Poyraz rüzgârından, denizdeki dalgalardan ve Ayvalık’ın tarihi mirasından ilham aldı. Bu mirasa katkıda bulunmak en büyük arzumuz.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 3

Your page rank:


Ayvalık Film Festivali Başka Sinema Ayvalık Film Festivali Film Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
14 Eylül 2024 @ 12:00
Bitiş:
19 Eylül 2024 @ 23:30
Festival Kategorisi:
,

Şehir

Balıkesir / Türkiye

İlçe

Ayvalık

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar