Yükleniyor Festivaller

Ayvalık Doğa Festivali

 11 Nisan 2020 @ 12:00 - 14 Nisan 2020 @ 22:00     Balıkesir    Ücretsiz

: / / / /

Ayvalık Doğa Festivali 11-14 Nisan tarihleri arasında Ayvalık’ta düzenleniyor.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Esnaf Sanatkarlar Odası öncülüğünde, Ayvalık Belediyesi  desteğiyle düzenlenen Doğa Festivali, 11-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Ayvalık Balıkesir

Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Melih Çakırca festivalin programıyla ilgili çeşitli bilgiler verdi. Çakırca’nın aktardığına göre Ayvalık ve Ege lezzetlerinin tadına bakmak isteyenleri çok keyifli bir dört gün bekliyor.

11 Nisan günü saat 10.30’da ‘Aşıklar Köprüsü’ mevkiinden ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’na doğru gerçekleşecek kortej yürüyüşü ile başlayacak olan festivalin ilk gününde Leyla Gastronomi Tadım Noktası tarafından Yöresel Lezzetler Farklı Dokunuşlar isimli etkinlik gerçekleştirilecek.

Festivalin ikinci gününde Atölye Delice tarafından düzenlenen Soğuk Sıkım Sabun Yapımı atölyesi, saat 15.30’da Tadım Atölyesi’nde de Otlu Balıklı Mücver sunumu yapılacak.

Festivalin üçüncü gününde ise Macaron Konağı’nda Akkızlı Sıcak Ot ve Lorlu Arapsaçlı Sandviç yapımına ilişkin bir tadım atölyesi çalışması olacak.

Etkinlikler festivalin son gününde de devam edecek. Cunda Adası’nın lezzet duraklarından olan Sayfiye Restaurant’ta meze tadım etkinliğimizin yanı sıra yine Cunda Adası’nda zeytinyağlı yöresel ot yemekleri yarışması yapılacak.

Son olarak Dr. Ender Saraçoğlu’nun sağlıklı seslenme söyleşisi ile festival sona erecek.

Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Melih Çakırca yaptığı açıklamada, geleneksel hale getirmeye çalıştıkları festival ile hem Ayvalık’ın tanıtımına katkı vermeyi hem de festivale gelen yerli ve yabancı konukların ilçe esnafından yapacakları alışverişler neticesinde ilçe ekonomisine canlılık kazandırmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
11 Nisan 2020 @ 12:00
Bitiş:
14 Nisan 2020 @ 22:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,

Şehir

Balıkesir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar