Yükleniyor Festivaller

Aydın Kitap Fuarı

 25 Mayıs 2019 @ 12:00 - 3 Haziran 2019 @ 21:00     Aydın    Ücretsiz

Aydın Kitap Fuarı Mayıs-Haziran aylarında düzenleniyor.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

Aydın Valiliği’nin desteğiyle, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan 1. Aydın Kitap Fuarı 25 Mayıs Cuma günü başlıyor.
Bir hafta sürecek etkinlikte Ahmet Selçuk İlkan, Mehmet Çelik, Ahmet Şimşirgil’in aralarında olduğu 100 yazar Aydınlı kitapseverlerle buluşacak. Vali Sayın Yavuz Selim Köşger, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda yarın saat 14.00’ta açılışı gerçekleşecek olan 1. Aydın Kitap Fuarı ile ilgili tanıtım toplantısı düzenledi.

Aydınlıları fuara davet eden Vali Köşger, “Aydın’da ilk kitap fuarını düzenliyoruz. Aslında geç kalmış bir etkinlik. Aydın eğitime ve kültüre önem veren bir şehrimiz. Aydınlıların okuryazarlığı oldukça yüksek. Kent Meydanı’nda 80’in üzerinde yayınevinin katılımıyla bu etkinliği yapacağız. Yaklaşık 100’e yakın yazar bir hafta boyunca kitaplarını, stantlarda imzalayacak. 10’un üzerinde yazar okurlarla söyleşi yapacak. Ramazan ayında çok önemli bir kültürel etkinlik olacak. İklimlendirmesi yapılmış kapalı bir alanda yazarları okurlarla buluşturacağız” dedi.
Öğrencilere indirim kuponu Aydın Valiliği olarak il merkezindeki 20 bin öğrenciye 7.5 lira değerinde indirim kuponu dağıtacaklarını belirten Vali Köşger, “Öğrenciler dağıtacağımız bu kupan ile istediği kitabı 7.5 lira indirimle alabilecek. Çocuklarımız kitap fuarını gezerek kitapların kokusunu hissetsin ve kitaba erişsinler istiyoruz. Genç nesilleri kitapla buluşturmaktan mutluluk duyacağız” diye konuştu.

facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Aydın

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
25 Mayıs 2019 @ 12:00
Bitiş:
3 Haziran 2019 @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz

Şehir

Aydın / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar