Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali

 12 Haziran 2021 - 23 Haziran 2021     Amasya

: / /

Amasya Atatürk Kültür ve Sanat Festivali 12-22 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.


Nerede?

Amasya


Detaylar

devamını oku... kapat

Amasya’da düzenlenecek Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali’nin programı belli oldu.

Amasya’da düzenlenecek Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali’nin programı belli oldu.Belediye Başkanı Mehmet Sarı, festival programıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.Sarı, Amasya Tamimi’nin yayınlanışının 102. yılı dolayısıyla düzenlenecek festivalin 12-22 Haziran tarihlerinde yapılacağını söyledi.Atatürk’ün 102 yıl önce Samsun’a çıkışıyla başlayan istiklal mücadelesi sürecinde Amasya’nın önemli bir değer olduğunu vurgulayan Sarı, “Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını yad ediyorum. Anadolu’ya ayak bastığımız günden bugüne kadar ülkemizin ve milletimizin bekası için gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, hayattaki gazilere de uzun ömür diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Amasya Atatürk Kültür ve Sanat Festivali Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali Atatürk Festivalleri Kültür Festivalleri Sanat Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
12 Haziran 2021
Bitiş:
23 Haziran 2021
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Amasya / Türkiye

İlçe

Yorum Bırakın

Avatar