Yükleniyor Festivaller

ADUMFest: Adıyaman Uluslararası Müzik Festivali

 18 Mart 2020 @ 20:00 - 26 Nisan 2020 @ 23:00     Adıyaman

: / / /

Adıyaman Uluslararası Müzik Festivali “ADUMFest” bu yıl 6. kez 18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 5. Adıyaman Uluslararası Müzik Festivalinde (ADUMFEST) piyanonun sultanları sevenleriyle buluşacak.

Adıyaman Flarmoni Derneği Koordinatörlüğünde Sanat Yönetmeni Özgür Oğuz, 18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında 5. Adıyaman Uluslararası Müzik Festivalinin (ADUMFEST) gerçekleştirileceğini söyledi.

Festivalinde dünyaca ünlü Türk sanatçıları ve akademisyenleri ağırlayacaklarını belirten Oğuz, “Şehrimizi, tarihimizi, kültürel değerlerimizi, yemeklerimizi, doğamızı, kültürel ve sanatsal etkinliklerle ve en güzel şekilde tüm dünyaya tanıtmayı kendine görev ve sorumluluk bilmiş Adıyaman Flarmoni Derneği Yönetim Kuruluna ve üyelerine teşekkür ediyorum. Festivalin dünya standartlarında olması için elimizden gelen gayreti gösterdik. 5. Festivalimiz başladığında yeni doğmuş bir çocuk misali sizlerin desteğine sevgisine ilgisine ihtiyacı olacak. Güzel bir şehir kimliğinin oluşmasında kültürel-sanatsal çalışmaların dünya ölçeğinde yapılmasını, şehirdeki konser salonlarının kültür merkezlerinin arttırılmasını canı gönülden diliyor ve destekliyoruz. Biliyoruz ki bir toplumun harcını kültürel ve sanatsal hamleler sağlamlaştıracaktır. Festivalimiz toplamda 5 etkinlikten oluşuyor. Açılış konseri klasik müziğin dünyaca tanınmış Türk Piyanisti Solist Gülsin Onay’ı, Şef Özgür Oğuz yönetiminde 18 Mart’taki konseriyle buluşturacak. Adıyaman Flarmoni Orkestrası Afo’nun eşlik edeceği konser Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konser Salonunda saat 20: 30’da başlayacak. Zeki Müren’den Rachmaninoff’a uzanan geniş bir repertuarla Prof. Serla Balkarlı’nın vereceği Piyano Resitali ise 28 Mart’ta Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konser Salonunda Saat 20: 30’da başlayacak” diye konuşarak diğer etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
ADYÜ Rektörlük Konser Salonu Adıyaman

18 Mart Pazartesi 20:30
Adıyaman Filarmoni Orkestrası ve Gülsin Onay Konseri

28 Mart Perşembe 20:30
Serla Balkarlı Konseri

19 Nisan Cuma 14:00
Koroların Sunumu Bale Gösterisi

25 Nisan Perşembe 18:00
Adıyaman Harfane Grubu / Adıyaman Türküleri Konseri

26 Nisan Cuma 20:30
Yeşim Gökalp Konseri

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
18 Mart 2020 @ 20:00
Bitiş:
26 Nisan 2020 @ 23:00
Festival Kategorisi:
, , ,
Website:
https://www.facebook.com/adumfest/

Şehir

Adıyaman / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar