Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Adana Dünya Rakı Festivali

 11 Aralık 2021 @ 19:00 - 12 Aralık 2021 @ 05:00     Adana

: / /

Adana Rakı Festivali her yıl Aralık ayında düzenlenmektedir.


Adana
Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Adana’mızda her sene gelenekselleşen Dünya Rakı Festivali, bu sene de yine aynı yerde Tarihi Büyüksaatte ve aynı tarihte Aralığın ikinci haftası gerçekleştirilecektir. Tüm Türkiye’yi ve tüm Dünya’yı her sene olduğu gib bu sene de Adana’ya, Dünya Rakı Festivaline bekliyoruz.


Dünya Rakı Festivali, Türkiye’nin Adana kentinde her yıl kebap, ciğer ve rakılara sokak müziği ve dansların eşlik ettiği Kazancılar Çarşısı’nda düzenlenen bir sokak festivalidir. Festival, yaklaşık 100 yıldır kutlanmaktadır.

Rakı Festivali, her yıl Aralık ayının ikinci Cumartesi gecesi düzenlenmektedir. Yemek masaları Büyük Saat Kulesi’nin çevresindeki 10’dan fazla caddeye yerleştirilir. Bölgedeki kebap restoranlarının yanı sıra, kebap ve karaciğer satıcıları sokaklara yerleşmekte ve yemek servisi yapmaktadır. Sokak müzisyenleri, davul ve zurna çalarak masaları ziyaret ederek ziyaretçileri eğlendirir. Gece boyu müzik, dans, yemek ve içmek Pazar günleri güneşin doğuşuyla sona ermektedir.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Adana Festivali Adana Rakı Festivali Dünya Rakı Festivali Rakı Festivali İçecek Festivalleri Rakı Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
11 Aralık 2021 @ 19:00
Bitiş:
12 Aralık 2021 @ 05:00
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Adana / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar