Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Adana Dünya Rakı Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Adana Dünya Rakı Festivali

11 Aralık 2021 @ 19:00 - 12 Aralık 2021 @ 05:00

Adana Rakı Festivali her yıl Aralık ayında düzenlenmektedir.


Nerede?

Adana

Detaylar

Adana’mızda her sene gelenekselleşen Dünya Rakı Festivali, bu sene de yine aynı yerde Tarihi Büyüksaatte ve aynı tarihte Aralığın ikinci haftası gerçekleştirilecektir. Tüm Türkiye’yi ve tüm Dünya’yı her sene olduğu gib bu sene de Adana’ya, Dünya Rakı Festivaline bekliyoruz.


Dünya Rakı Festivali, Türkiye’nin Adana kentinde her yıl kebap, ciğer ve rakılara sokak müziği ve dansların eşlik ettiği Kazancılar Çarşısı’nda düzenlenen bir sokak festivalidir. Festival, yaklaşık 100 yıldır kutlanmaktadır.

Rakı Festivali, her yıl Aralık ayının ikinci Cumartesi gecesi düzenlenmektedir. Yemek masaları Büyük Saat Kulesi’nin çevresindeki 10’dan fazla caddeye yerleştirilir. Bölgedeki kebap restoranlarının yanı sıra, kebap ve karaciğer satıcıları sokaklara yerleşmekte ve yemek servisi yapmaktadır. Sokak müzisyenleri, davul ve zurna çalarak masaları ziyaret ederek ziyaretçileri eğlendirir. Gece boyu müzik, dans, yemek ve içmek Pazar günleri güneşin doğuşuyla sona ermektedir.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 3.5 Toplam: 2

Puanladınız:


Adana Festivali Adana Rakı Festivali Dünya Rakı Festivali Rakı Festivali İçecek Festivalleri Rakı Festivalleri
Başlangıç:
11 Aralık 2021 @ 19:00
Bitiş:
12 Aralık 2021 @ 05:00
Adana
Adana, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon