video

Bursa keyfince sallandı

Dünyanın ilk ve tek hamak festivali olan Bursa Hamak Festivali, 11-12 Ağustos’ta binlerce hamak severi ikinci kez Balat Atatürk Ormanı’nda bir araya getirdi.

Ücretsiz sanat atölyeleri ve nostaljik oyunlarla dolu dolu geçen festivalin ilk akşamında Poi gösterisiyle yer alan Mehmet Kandemir ve Norma Jooza katılımcıları muhteşem ışık görüntüleriyle büyüledi. Dinlenmeye ve eğlenceye doyan hamak severler ikinci günün akşamını ise Yazar Sunay Akın’ın keyifli gösterisi ile sonlandırdı.

“Sallanırken esneyen festival” sloganıyla yola çıkan ve gölge, serinlik ve sessizlik vadeden Bursa Hamak Festivali, iki gün boyunca binlerce hamak severi Balat Atatürk Ormanı’nda ağırladı. Photo Graphica Network’un organizasyonuyla gerçekleşen festival; Eker Süt, Bursagaz, Vespa (Ceketciler), Özel Zeynep Anaokulu ve Nilüfer Belediyesi katkılarıyla düzenlendi. Festivalde; Erikli, Eker, Aroma, Özgen, MSB Mutfak ve Harvel’s gibi yiyecek içecek markaları da lezzet kattı.

Hayal Kahvesi’nin katkılarıyla festivalde Neyzen Akustik Konseri ile DJ Furkan Kozanlı performansları ile yer alırken, etkinlik alanı; Hayat Ağacı Atölyesi koordinasyonuyla yer alan atölyelerin, ip, halat, el sanatları ve yoga konseptli ücretsiz çalışmalarıyla renklendi. Gün boyu katılımcılar, Mavi Balon Gösteri Hizmetleri’nin gazoz kapağı, kocaayak, ip atlama, cilli gibi nostaljik oyunlarıyla eğlenceye ve ödüllere doyarken, gece İnsanat kısa film gösterimleriyle devam etti.

Jeep-Mengerler’in de ulaşım sponsoru olduğu festivale; Sibel Bağcı Uzun Marka İletişimi, Demet Argun (Fotoğraf), Gani Köse Web Danışmanlık, Es Reklam, Radyoaktif, Uludağ FM, CH Prodüksiyon ve Dergi Bursa gibi iletişim şirketleri de destek verdi. Bol bol hatıra fotoğrafları çektiren hamak severler gün boyu sosyal medya hesaplarından yayın yapmayı da ihmal etmedi.


Bu yazı en son 2024-03-29 07:50 tarihinde güncellenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir