Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Finalistleri Belirlendi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 14-20 Eylül’de düzenlenecek 27. Adana Altın Koza Film Şenliği‘nde “Milli Uzun Metraj Film Müsabakası”nın 10 finalisti belirlendi.

Şenlik Kurulundan yapılan söylemeye göre, yeni tip koronavirüs Kovid-19 önlemlerine uygun reelleştirilecek şenlikte, Milli Uzun Metraj Film Müsabakası’na 40 yapıtla başvuruldu.

Şenlikte, rejisör Anıl Gelberi’nin “Plaza”, Barış Hancıoğulları’nın “Yine Leyla”, Ercan Kesal’ın “Kısmetse İsmeyiz”, Fatih Özcan’ın “Mavzer”, Faysal Soysal’ın “Ceviz Ağacı”, Gökçin Dokumacı’nın “Kuyudaki Taş”, Hacı Orman’ın “Âmâlaşma”, Leyla Yılmaz’ın “Öğrenmemek”, Onur Ünlü’nün “Topal Şükran’ın Serüvenleri” ve Umut Evirgen’in “Ben Bir Denizim” filmleri, bu kategoride müsabakaya hak kazandı.

Jüri karşısına çıkacak “Plaza”, “Yine Leyla”, “Kısmetse İsmeyiz”, “Âmâlaşma” ve “Ben Bir Denizim”, rejisörlerin ilk filmi olma özelliğini taşıyor.

Şenlikte, “Yine Leyla” ve “Ben Bir Denizim” filmleri dünya, 26. Beynelmilel Saraybosna Film Şenliği’nde ilk kere seyirciyle buluşan “Mavzer” ise Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek.

Festivalle ilgili daha fazla bilgi için festival etkinlik sayfasına göz atmanızı öneririz.

Adana Altın Koza Film Festivali

Bu yazı en son 2024-03-29 06:51 tarihinde güncellenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir