739. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri Törenle Başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı katılımla gerçekleştirilen 739. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri, Ertuğrul Gazi Türbesi’ne ziyaret ile başladı.

Ertuğrul Gazi Türbesi önünde İlçe Kaymakamımız Ömer Faruk Tuncer, Belediye Başkanı İsmet Sever ve protokol üyeleri, Bilecik Valimiz Sayın Bilal Şentürk ile Milletvekili Selim Yağcı’yı karşıladı.

Vali Bilal Şentürk ve protokol üyeleri 739. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri kapsamında Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin türbesinde alp kıyafetli askerlerin “saygı nöbeti” değişimini izledi.

“739. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri”nde Konya’dan gönderilen Sultan Alaaddin Keykubad’ın temsili Beylik Beratı Vali Bilal Şentürk’e teslim edildi.

“739. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri”, kapsamında Kütahya Valisi Ali Çelik’den teslim alınan Kayı Boyu sancağı ve Domaniç toprağı, Bilecik Doğa Sporları Kulübü Derneği (BİDOS) ekibince Vali Bilal Şentürk’e teslim edildi.

Söğüt ilçemizde Ertuğrul Gazi Türbesi ziyareti ile başlayan “739. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri”, Türk Büyükleri Anıtına Vali Bilal Şentürk tarafından Ertuğrul Gazi Birliği Başkanlığı çelengi sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Festivalle ilgili daha fazla bilgi için festival etkinlik sayfasına göz atmanızı öneririz.

Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri

Bu yazı en son 2024-03-29 06:50 tarihinde güncellenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir