6. Baksı Müzesi Öğrenci Sanat Şenliği başlıyor

Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından 2013 yılından bu yana yetenekli öğrencileri keşfetmek ve desteklemek hedefiyle düzenlenen “Baksı Müzesi Öğrenci Sanat Şenliği’nin 6’ncısı 2-3 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Şenlik kapsamında bu yıl Trabzon, Erzurum ve Bayburt’tan en başarılı 30 öğrenciye burs verilecek.

Baksı Müzesi kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, “Şenliğimizin sınırları her yıl daha da genişliyor. Anadolu’daki genç yeteneklere eğitim desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

6. Baksı Müzesi Öğrenci Sanat Şenliği’nde iki gün boyunca, sergi açılışı, burs dağıtım töreni, atölye çalışmaları ve “Yeteneğin Eğitimi” başlıklı bir çalıştay düzenlenecek.

Raportörlüğünü Zeynel Abidin Öztürk’ün yaptığı şenlik kapsamında düzenlenecek Yeteneğin Eğitimi Çalıştayı iki gün boyunca sunum yapacak isimlerden bazıları şöyle: Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, İstanbul Modern Müze Genel Direktörü Levent Çalıkoğlu, Ankara Rahmi M. Koç Müzesi Yöneticisi Mine Sofuoğlu, Prof. Dr. Gülsün Sağlamer, Okan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İlker Gümüşeli, Atatürk Üniversitesi GSF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bulat, Trabzon Üniversitesi GSF Dekanı Prof. Dr. Sonay Çevik, Marmara Üniversitesi GSF Öğretim Üyesi Dr. Mürteza Fidan.Bu yazı en son 2024-03-29 08:10 tarihinde güncellenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir