Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali

1 Ekim 2018 @ 12:00 - 12 Ekim 2018 @ 21:00 Farklı Şehirler

6. Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali 1-12 Ekim tarihlerinde düzenleniyor.


Festival tarihi henüz kesinleşmemiştir. Belirtilen tarih geçen yılın festivaline aittir. Resmi festival tarihi açıklandığında FestTR'den ulaşabilirsiniz.

AÇIKLAMA

Türkiye’nin en geniş kapsamlı açık hava sanat festivali, Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali, 6. yılında ”Avrasya Etabı” ile devam ediyor.

​2013’te Kardeşlik temasıyla Güneydoğu Anadolu’dan yolculuğuna başlayan, 2014’te Doğa (Karadeniz), 2015’te Keşif (Doğu Anadolu), 2016’da Gülümse (Akdeniz) ve 2017’de AŞK (İç Anadolu) temaları ile Türkiye’nin 5 bölgesine ulaşan Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali 6. kez yola çıkıyor. Festivalin 2018 yılı rotası Ege ve Marmara. Festival teması: Bir Türkiye Hayali

Festival kapsamında, köylerde yaşayan ve sosyo-kültürel açıdan dezavantajlı konumda olan 15 BİN çocuk ve ailesine kültür sanat deneyimi yaşatılması planlanıyor.

​Sinemasal Avrasya etabı devam ederken, festival süresince neler yaşanacağına dair fikir sahibi olmanız için Sinemasal İç Anadolu festival filmine göz atabilirsiniz.

PROGRAM

Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali programı henüz açıklanmadı. Açıklandığında FestTR’den ve sosyal medya hesaplarımızdan güncel programa ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi

Sinemada ilk film izlediğiniz zamanı hatırlayın; O heyecanı, coşkuyu ve tüm hayallerin üstünde oynadığı büyülü ekranı…

O anı tüm çocuklarla paylaşmak istemez miydiniz?

​Sinemasal, sosyo kültürel açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukları ve ailelerini, sinema, tiyatro ve müzik başta olmak üzere sanatın tüm renkleriyle tanıştıran ve onlara unutulmaz deneyimler yaşatan bir sosyal girişimdir.

​Hayalimiz;
Kültür sanat etkinliklerinin toplumun her kesimi için ulaşılabilir olduğu, empati duygusunun hayatlarımızda yer edindiği; çocuklar tarafından sevgiyle kurulacak ve saygıyla korunacak bir dünyada yaşamayı hayal ediyoruz.

​Ekolojik Değerlerimiz;
Sürdürülebilir yaşamı önemseyen kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliği kuruyoruz ve etkinliklerimizde kullanılan malzemelerin geri dönüşüme uygun olmasına, insana ve doğaya zarar vermemesine dikkat ediyoruz.

​Sosyal Değerlerimiz;
Dil, din, ırk, cinsiyet vb. ayrımlar içerisinde olmayan kişi, kurum ve kuruluşlarla çalışıyoruz ve tüm etkinliklerimizi, insan hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği değerlerini gözeterek hazırlıyoruz.

​Ekolojik ve sosyal değerlerimiz ışığında hayata geçirdiğimiz tüm projelerin ölçeklenebilir olmasına ve çarpan etkisiyle milyonlarca insanın hayatında fark yaratmasına gayret gösteriyoruz.

​AŞK ile;
​Çocukların kültür sanata erişimini sağlayan, müfredat dışı, deneyimsel öğrenme odaklı projeleri hayata geçiriyoruz.

​Kültür sanat alanında yenilikçi işbirliklerini keşfediyor ve onları geliştiriyoruz.

Kültür sanat alanında çalışan mevcut girişimleri ve yenilikçileri destekliyoruz.

Kültür sanat alanında topluma sosyal fayda sağlamak isteyenler için kendilerini rahat hissedebilecekleri güvenilir bir zemin oluşturuyoruz.

Etkinliklerimizde görev alan gençlerin inisiyatif almalarına imkan tanıyarak, tüketmek yerine üretmeyi tercih eden bir neslin oluşumuna katkıda bulunuyoruz.

29 farklı ülkeden ailemize dahil olan gençlere; Anadolu’yu ve Anadolu insanını yakından tanıtıyoruz.

Hayata geçirdiğimiz projelerin yerelde ilham vermesini ve tekrarlanmasını sağlayarak sürdürülebilirlik kazandırıyoruz.

Toplumu, sosyo kültürel ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgeler için kültür sanatın önemi hakkında bilinçlendiriyoruz.

Kültür sanatın ekonomik büyüme ve sosyal sürdürülebilirlik üzerindeki etkisine vurgu yaparak faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?