Ezhel veya gerçek adıyla Ömer Sercan İpekçioğlu (d. 1 Temmuz 1991; Çankaya, Ankara), Türk rapçi ve söz yazarı. Müzik kariyerine 2000’lerin başlarında reggae tarzıyla başlamıştır. 2017’de ilk stüdyo albümü Müptezhel ile geniş kitleler tarafından dinlenmeye başlamıştır.

İlk olarak rap hayatına solo olarak Ais Ezhel adıyla başladı. 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurmuştur. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır. Türkçe rapin çeşitli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu.

Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne Yaprak Düşerse şarkısı ile katkıda bulunmuştur.

2016 yılında Ais Ezhel olan mahlasını sadece Ezhel yaparak kariyerine devam etme kararı aldı. İlk resmî albümü olan Müptezhel, Mayıs 2017 tarihinde yayınlandı.

Other Sanatçılar