Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Vancouver Türk Filmleri Festivali

 15 Kasım 2019 @ 16:00 - 17 Kasım 2019 @ 23:30     Yurtdışı

: /

6’ıncı Vancouver Türk Filmleri Festivali, bu yıl 15-17 Kasım 2019 tarihleri arasında, Goldcorp Centre for the Arts Cinema’da gerçekleşecek.Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

3 gün boyunca, 8 uzun metrajlı film, 10 kısa film, 1 belgesel ve Film Sektöründe Kadının Yeri konulu 1 seminere ev sahipliği yapacak olan festivalin, bu yıl ki konuğu Saf filmindeki başrolüyle Saadet Işıl Aksoy.

Türk Kanada Derneği ve Simon Fraser Üniversitesi tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan, Vancouver Türk Filmleri Festivali 15-17 Kasım 2019 tarihleri arasında, Vancouver’da Goldcorp Centre for the Arts Cinema’da gerçekleşecek. Festival bu yıl da, ödüllü Türk filmlerini Kanada’ya getirerek, Türk kültürünü ve sinemasını tanıtmayı, ülkenin toplumsal sorunlarına çağdaş sinema üzerinden dikkat çekmeyi hedefliyor.

EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLLÜ FİLM

15 Kasım gecesi gerçekleşecek galanın ardından, dünya prömiyerini Berlin’de yapan Kız Kardeşler filmi sergilenecek. 69’uncu Berlin Uluslararası Film Festivali Berlinale’e katılan, 25. Saraybosna Film Festivali’nde ülkemizi temsil ederek, yönetmeni Emin Alper’e En İyi Yönetmen ödülünü kazandıran Kız Kardeşler, 38. İstanbul Film Festivali’nde de En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Müzik ve üç başrol oyuncusuyla birlikte En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini topladı.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
15 Kasım 2019 @ 16:00
Bitiş:
17 Kasım 2019 @ 23:30
Festival Kategorisi:
,

Şehir

Yurtdışı /

Yorum Bırakın

Avatar