Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Meze Festivali

13 Ekim 2018 @ 09:00 - 22:00 Antalya

2. Uluslararası Meze Festivali, 13 Ekim’de Akra Hotels Antalya’da sizlerle…


AÇIKLAMA

Dünyanın en sevilen mezeleri 2. Uluslararası Meze Festivali’nde…

İlklerin oteli AKRA’dan 3 kıtayı buluşturan festival.

‘‘2. Uluslararası Meze Festivali’’ 3 kıtadan en önemli 18 şefi bir araya getiren tek meze festivali olma özelliği ile 13 Ekimde Antalya’yı bir kez daha gastronomi tutkunları ile buluşturuyor. Şehrin muhteşem manzarasını kucaklayan Akra Otel, Urban Social ‘’Taste’’ konsepti kapsamında yerli ve yabancı lezzet müdavimlerini ağırlıyor.

Gastronomide önemli bir yeri olan meze kültürü, 13 Ekimde Akra Otel’de görkemli bir festivalle tanıtılacak. Türkiye’den ve yurtdışından yoğun katılımla gerçekleşecek festival; Ortadoğu, Asya, Avrupa ve Türkiye’den en iyi 18 şefi bir araya getirerek dünyaca ünlü mezeleri, uzman şeflerin eşsiz sunumlarıyla Antalya’da gastronomi meraklılarıyla buluşturacak.

Antalya Dünyaca Ünlü Şefleri Ağırlıyor

Dünyaca ünlü şefler; İspanya’dan Ruben Arnanz, Lübnan’dan Joe Barza, Suriye’den Mohamad Orfali, Girona’dan Pere Planaguma, Tayland’dan Prin Polsuk ve Mısır’dan Mustafa Seif; festivalde birbirinden farklı mezeleri sunacaklar.

2. Uluslararası Meze Festivali’ne Türkiye’yi temsilen katılacak isimler arasında yer alan, Doğa Çitçi, Emre Çapa, Erhan Görücüoğlu, Mehmet Akdağ, Umut Karakuş ve Volkan Bekit; kendilerine özgü dokunuşlarla hazırlayacakları mezeleri lezzet tutkunları ile buluşturacaklar.

Usta Ellerden Çıkan Festival

Gastronomi tarihi uzmanı ve uzman şef Vedat Başaran, önemli gastronomi etkinlikleri ile adından sıkça söz ettiren gastronomi elçisi organizatör Gökmen Sözen ve Barut Otelleri’nin gastronomi yüzü Şef Tolga Atalay’ın katkıları ve organizasyonu ile gelişen 2. Uluslararası Meze Festivali gastronomiye verdiği değeri bir kez daha festival katılımcılarına aktaracak.


PROGRAM

Festivalde yer alan aşçılarla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Festival Resmi Sitesi
Akra Hotels Muratpaşa Antalya
Antalya Uçak Bileti Ara Antalya Otel Ara

Organizatör

Akra Hotels Urban Social Taste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?