Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali

8 Mart @ 15:00 - 26 Mart @ 22:30 Bursa

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü her yıl Mart ayında “Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali” gerçekleştirmektedir.  Balkan ülkelerinin tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış tiyatro topluluklarının öncelikli olarak yer aldığı festival, git gide büyümekte, katılan ülke sayısı artmakta, Türkiye’nin en prestijli tiyatro festivalleri arasında yer almaktadır.


AÇIKLAMA

Devlet Tiyatroları’ndan 4 oyunun sahneleneceği festivalde, 9’u yabancı olmak üzere toplam 13 farklı oyun, tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.  İstanbul, Ankara ve Bursa Devlet Tiyatroları’nı buluşturucak etkinlik dolayısıyla RomanyaBulgaristanMakedonyaKaradağArnavutlukYunanistan ve Kosova tiyatroları da Bursa’ya gelecek.

Balkan ülkelerinde tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış toplulukların öncelikli yer aldığı festivalde, Hayali Ufuk Durmaz da her akşam 19.45’te fuayede Hacivat-Karagöz gösterisi yapacak.  Bursa’da tiyatro sanatının canlandırılması ve çağdaş tiyatronun bölge insanına sergilenmesini sağlayacak festival 26 Mart Salı gününe kadar devam edecek.

PROGRAM

Festivalin programı için tıklayın.

Resmi Site
Bursa
Bu etkinlik 55 kez görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?