Yükleniyor Festivaller

Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali

8 Mart 2020 @ 15:00 - 26 Mart 2020 @ 22:30 Bursa
9196261
DD
gün
HH
saat
MM
dakika
SS
saniye

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü her yıl Mart ayında “Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali” gerçekleştirmektedir.  Balkan ülkelerinin tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış tiyatro topluluklarının öncelikli olarak yer aldığı festival, git gide büyümekte, katılan ülke sayısı artmakta, Türkiye’nin en prestijli tiyatro festivalleri arasında yer almaktadır.


Festival tarihi henüz kesinleşmemiştir. Belirtilen tarih geçen yılın festivaline aittir. Resmi festival tarihi açıklandığında FestTR'den ulaşabilirsiniz.
Festival Resmi Sitesi

Devlet Tiyatroları’ndan 4 oyunun sahneleneceği festivalde, 9’u yabancı olmak üzere toplam 13 farklı oyun, tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.  İstanbul, Ankara ve Bursa Devlet Tiyatroları’nı buluşturucak etkinlik dolayısıyla RomanyaBulgaristanMakedonyaKaradağArnavutlukYunanistan ve Kosova tiyatroları da Bursa’ya gelecek.

Balkan ülkelerinde tiyatro sanatına büyük katkılar sağlamış toplulukların öncelikli yer aldığı festivalde, Hayali Ufuk Durmaz da her akşam 19.45’te fuayede Hacivat-Karagöz gösterisi yapacak.  Bursa’da tiyatro sanatının canlandırılması ve çağdaş tiyatronun bölge insanına sergilenmesini sağlayacak festival 26 Mart Salı gününe kadar devam edecek.


Bursa
Bursa Uçak Bileti Ara Bursa Otel Ara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?