Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Teknolojik Uyku Festivali

4 Ekim 2019 @ 10:00 - 6 Ekim 2019 @ 19:00 İzmir

Teknolojik Uyku Festivali İzmir’in Buca İlçesinde her yıl Ekim ayında yapılmaktadır.
Ağustos-Eylül aylarında başvurular yapılmaktadır. Teknolojik Uyku Festivali’ni merak edenler başvuruları kaçırmayın.


Festival tarihi henüz kesinleşmemiştir. Belirtilen tarih geçen yılın festivaline aittir. Resmi festival tarihi açıklandığında FestTR'den ulaşabilirsiniz.

AÇIKLAMA

“Türkiye’de benzeri daha önce yapılmamış festivalimiz adı itibariyle sizlerde farklı çağrışımlar yaptı biliyoruz. Ancak gerçek öyle aklınızdan geçirdiğiniz gibi değil.

Peki neyin nesidir bu festival?

Uyku Festivali”nin başındaki “Teknolojik” kelimesini gördüğünüzde aslında ne olduğunu hemen anlıyorsunuz. Bu festival için “dijital detoks” en doğru tanımlama olsa gerek.

Buca Belediyesi ve Radyo Romantik Türk işbirliğiyle düzenlenen ve ülkemizde bir ilk olma özelliğine sahip “Uyku Festivali”nde günlük yaşamımızı -7 gün 24 saat- çevreleyen dijital kaostan sizleri 2 günlüğüne de olsa uzaklaştırmayı amaçlıyoruz.

Peki bunu nasıl yapacağız?

Buca’nın eşsiz doğal güzellikleriyle nam salmış kamp alanına giriş yaptığınız andan itibaren, tüm dünyayı sığdırdığımız akıllı telefonlarınıza, tabletlerinize; dolayısıyla da çağın bağımlılığı sosyal medyaya veda ediyorsunuz.

Dijital dünya üzerinden tüm yaşamımızı saran kontrolsüz bilgi bombardımanından; algı yönetimi savaşlarından uzakta geçen bu 2 günde ne mi yapacaksınız? Bu sürenin nasıl geçeceğini hayal dahi edemiyorsunuz değil mi?

O zaman siz çadır ve kamp eşyalarınızı alıp gelin; bakın neler neler sizleri bekliyor?

Biz sizin için her şeyi düşündük. Her şey ücretsiz… Biz festival alanında güvenlikten sağlığa festival süresince anılarınıza dahil edeceğiniz fotoğraflar için fotoğrafçınıza kadar her şeyi düşündük.

Tüm ihtiyaçlarınızın dört dörtlük karşılanacağı bir kamp alanı hazırlıyoruz sizler için… Doğayla iç içe geçireceğiniz 2 günde tüm öğünleriniz de tamamen doğal ürünlerden oluşacak.

Kamp ateşi etrafında müzik ve sohbet mi etmek istersiniz? Kitaplarımı özledim sadece okumak istiyorum mu dersiniz? Çocukluğunuzda kalan, artık unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını yeniden hatırlamak mı istersiniz? Tavla-satranç turnuvalarıyla mı vakit geçirmek istersiniz? Güne yogayla mı başlamak istersiniz?

 

İşte “Teknolojik Uyku Festivali” bütün bunları yapabileceğiniz bir festival olacak.

Bu festivalde yer alabilmenin tabi bazı şartları da olacak. Nedir bunlar? Her şeyden önce sizi dijital dünyaya bağlayan tüm cihazlarınızı kamp alanının dışında tutmayı kabul etmeniz ve 2 gün boyunca kamp disiplinine uyarak, keyifli vakit geçirmek. Merak ettiğiniz diğer detaylar için “Aklınıza Takılanlar” bölümüne bakmanız yeterli olacaktır. Her şeyi orada yazdık.”

PROGRAM

Teknolojik Uyku Festivali programı henüz açıklanmadı. Açıklandığında FestTR’den ve sosyal medya hesaplarımızdan güncel programa ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi
Buca İzmir
İzmir Uçak Bileti Ara İzmir Otel Ara

Organizatör

Buca Belediyesi

Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?