Yükleniyor Festivaller

PatiFest

3 Ağustos @ 12:00 - 5 Ağustos @ 23:30 Balıkesir
6185761
DD
gün
HH
saat
MM
dakika
SS
saniye

Sokak Hayvanları Festivali, PatiFest, Ağustos ayında Ayvalık’ta düzenlenecek.

 

PROGRAM

PatiFest programı henüz açıklanmadı. Açıklandığında FestTR’den ve sosyal medya hesaplarımızdan güncel programa ulaşabilirsiniz.


Ayvalık, Ağustos günlerinde Türkiye’de örneği olmayan bir festivale ev sahipliği yapacak. Can dostlara yardım amacıyla konserler, gösteriler, söyleşiler ve kermes etkinliklerinin yer alacağı Sokak Hayvanları Festivali ‘Patifest’ten elde edilecek gelirle Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı’na ameliyathane yapılması hedefleniyor. Seramik mama kapları yapan Süleyman Tatlı’nın fikri olan festival, yurt genelinde ilk kez düzenlenecek. Festival takvimi hakkında bilgi alan Başkan Rahmi Gençer, “Ayvalık’ta hayvanlara sevgiyle yaklaşan insanlar oldukça fazla. Hepimizin bu dünyanın bir parçası olduğu, canlıların da ekolojik denge içerisindeki önemini unutmadan yaşamalıyız. Havaya, suya, doğaya sahip çıktığımız kadar canlılarına da sahip çıkmalıyız” dedi.


Sokak Hayvanları Festivali PatiFest, 3-5 Ağustos tarihleri arasında Ayvalık’ta düzenlenecek.

Ayvalık, 3-4 ve 5 Ağustos günlerinde Türkiye’de örneği olmayan bir festivale ev sahipliği yapacak. Can dostlara yardım amacıyla konserler, gösteriler, söyleşiler ve kermes etkinliklerinin yer alacağı Sokak Hayvanları Festivali ‘Patifest’ten elde edilecek gelirle Ayvalık Belediyesi Köpek Barınağı’na ameliyathane yapılması hedefleniyor. Seramik mama kapları yapan Süleyman Tatlı’nın fikri olan festival, yurt genelinde ilk kez düzenlenecek. Festival takvimi hakkında bilgi alan Başkan Rahmi Gençer, “Ayvalık’ta hayvanlara sevgiyle yaklaşan insanlar oldukça fazla. Hepimizin bu dünyanın bir parçası olduğu, canlıların da ekolojik denge içerisindeki önemini unutmadan yaşamalıyız. Havaya, suya, doğaya sahip çıktığımız kadar canlılarına da sahip çıkmalıyız” dedi.

Armağan Çağlayan’ın sunuculuğunu üstleneceği 3 günlük festival, Sarımsaklı Pazaryeri’nde yapılacak. Etkinlikte; Bulutsuzluk Özlemi’nin solisti Nejat Yavaşoğulları, Fatma Turgut ve Gece Yolcuları grubu konser verecek. Renk grubu müzik dinletileri yapacak. Söyleşiler düzenlenecek, Yetenek Siziniz yarışmasının Türkiye Şampiyonu Kutay ve Tarçın gösteri yapacak. ‘Koç Köpekler Başarılı Çocuklar’ ekibi verecekleri hızlandırılmış eğitimle çocukların korkusunu yenecek. Evindeki 17 kedisiyle birlikte piyano çalmasıyla tanınan Sarper Duman da, Ayvalık kedileriyle birlikte piyano çalacak. Ayrıca, Ayvalık Belediyesi’nin Zeytin Çekirdekleri Koro ve Orkestrasının konser vermesi de planlanıyor. Tatlı, “Elde edilen gelirle barınağın padoklarını ve dış çevre tellerini yenileyip bir ameliyathane yapmak istiyoruz. Bunun için 300 bin liraya ihtiyaç var” diye konuştu.


Sarımsaklı Ayvalık Balıkesir
Bu etkinlik 933 kez görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?