Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

İzmir Uluslararası Kukla Günleri

28 Şubat @ 10:00 - 17 Mart @ 22:00 İzmir 20 TL – 30 TL

13. İzmir Uluslararası Kukla Günleri 28 Şubat- 17 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Şölen kapsamında 44 gösteri 47 kapalı ve açık mekanda 174 kez sahnelenecek, bir söyleşi yapılacak. Beşi profesyonel sahne sanatçısı, ikisi de çocuklar için yedi atölye çalışması gerçekleştirilecek. Almanya, Arjantin, Brezilya, Bulgaristan, Estonya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İsrail, İtalya, Japonya, Kanada, Macaristan, Makedonya, Norveç, Polonya, Romanya, Rusya ve Türkiye’den festivalde yer alacak olan topluluklar festival süresince sanat rüzgarları estirecek.


AÇIKLAMA

Yaşatmalıydık denizkızlarını. Düşlerimizin en güzel süsü olarak kalmalıydılar. Oysa yok ettik onları. Hatırlamayarak artık, isimlerini anmayarak ve en önemlisi bir gün Ege’nin maviliklerinden çıkıp geleceklerine olan inancımızı yitirerek yok ettik onları. Artık eskisi kadar zengin değil düşlerimiz. Yeni masallar bulduk elbette ama hiçbiri bir denizkızı kadar güzel, bir denizkızı kadar düş dolu değil. Keşke yaşatsaydık denizkızlarını.

Kuklalar da denizkızları gibidir. Ancak inanırsak gerçek olduklarına, anarsak isimlerini ve sevgiyle bağlanırsak onlara var olabilirler. Yaşamın kendisi kadar gerçektir kuklalar ve bir o kadar hayal. İhtiyacımız var kuklalara; yaşamı zenginleştirmek için ihtiyacımız var, düşlerimizi süslemek için ihtiyacımız var, çocuklarımız sevgiyle, barışla büyüsünler diye ihtiyacımız var. Bu yüzden yaşatıyoruz kuklaları İzmir’de.

Bundan böyle kuklalar denizkızlarını çağrıştırsın, denizkızları kuklaları. Birlikte anılsınlar bundan böyle, hiç değilse İzmir’de, denizkızlarının doğduğu yerde.

Kim bilir, belki de yaşıyordur denizkızları, kuklalarla birlikte İzmir’de.

PROGRAM

Festivalin programı için tıklayın.

Resmi Site
İzmir
Bu etkinlik 281 kez görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?