Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

İstanbul Org Festivali

22 Kasım 2018 @ 20:30 - 11 Aralık 2018 @ 23:00 İstanbul Bilet Al

Opus Amadeus tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen İstanbul Org Festivali 22 Kasım-11 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.


AÇIKLAMA

Org enstrümanların kralı mıdır?

“Cevaplar farklı olabilir ancak nereden bakarsak bakalım, kilise orgu gibi heybetli bir çalgının yeryüzünde eşi benzeri yok.
Opus Amadeus İstanbul Org Festivali Türkiye’de bir ilk ! Ortaçağdan bu yana genişleye genişleye, sayısı ve çeşitliliği arta arta günümüze gelen kilise orgu için müzik tarihi boyunca birbirinden muhteşem eserler bestelendi, bugün de bestelenmeye devam ediyor. Festival süresince pek çok dönemi kapsayan zengin bir org repertuarı sizleri bekliyor olacak. Muhteşem duygularla ve büyük keyifle dinleyeceğiniz, geçmişinin muazzam eskiye, evet, inanmayacaksınız ama yedinci yüzyıla kadar uzandığı iddia edilen org bir ortaçağ enstrümanı.

Festivalimizin amacı eşsiz tınısı ve benzersiz etkisi için birbirinden güzel ve muazzam yapıtlar üretilmiş bu büyüleyici enstrümanı üç konserle ve Avrupa’nın birbirinden değerli virtüözlerinin yorumuyla İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunmak. Opus Amadeus İstanbul Org Festivali’nde Harbiye Saint Esprit Kilisesi’nin rüya gibi akustiğini ve enfes bir repertuarı sizlerle paylaşmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz.”

Önemli Not: Konser mekanının Harbiye, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki kapısı Saat: 20.35 itibarıyla kapanacak ve konsere giriş imkanı kalmayacaktır. Bu konudaki hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

PROGRAM

Festivalin programı için tıklayın.


Saint Esprit Kilisesi İstanbul

Organizatör

Opus Amadeus

Sanatçı

Ghislain Leroy
Dora Petery
Bu etkinlik 170 kez görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?