Yükleniyor Festivaller

İstanbul Opera Festivali

21 Haziran 2019 @ 20:00 - 7 Temmuz 2019 @ 23:30 İstanbul
18850193
DD
gün
HH
saat
MM
dakika
SS
saniye

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, dünyaca ünlü primadonna Haziran’da başlayacak.

PROGRAM

İstanbul Opera Festivali programı henüz açıklanmadı. Açıklandığında FestTR’den ve sosyal medya hesaplarımızdan güncel programa ulaşabilirsiniz.


Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen “9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali”, dünyaca ünlü primadonna Kristine Opolais’in gala konseriyle 21 Haziran’da başlayacak.

21 Haziran-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek festival kapsamında, dünyaca ünlü başyapıtlar “Saraydan Kız Kaçırma”, “La Traviata” ve “Zorba”, ölümsüz müzikleri, konusu ve dönemi yansıtan kostümleriyle izleyiciye sunulacak.

Ulusal ve uluslararası sanatçıların katılımıyla düzenlenecek festival, yaklaşık 12 bin izleyiciyi etkileyici bir yolculuğa çıkaracak. Festival, Türkiye’de ilk defa sahne alacak dünyaca ünlü primadonna Kristine Opolais’in gala konseriyle başlayacak.

Kristine Opolais’in konserini şef Antoni Pirolli yönetecek. Festival, Mozart’ın dünyaca ünlü başyapıtı “Saraydan Kız Kaçırma” operası ile devam edecek. “Giuseppe Verdi’nin ölümsüz eseri “La Traviata”da Violetta rolünü, Avrupa’nın önemli Türk soprano Burcu Uyar üstlenecek.


İstanbul
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü
Bu etkinlik 792 kez görüntülendi.

İlginizi ÇekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?