Yükleniyor Festivaller

Eskişehir Film Festivali

16 Kasım @ 12:00 - 24 Kasım @ 23:30 Eskişehir
5303321
DD
gün
HH
saat
MM
dakika
SS
saniye

21. Eskişehir Film Festivali 16-24 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor.


Festival tarihi henüz kesinleşmemiştir. Belirtilen tarih geçen yılın festivaline aittir. Resmi festival tarihi açıklandığında FestTR'den ulaşabilirsiniz.

AÇIKLAMA

Türk yükseköğretiminin öncü okullarından, mezunuyla, öğrencisiyle, akademik ve idari personeliyle milletimizin geleceğine katkı sağlayan ve bu katkıyı arttırma azim ve gayreti içinde olan Anadolu Üniversitemizin bu yıl 60’ıncı yaşını kutluyoruz. Üniversiteler, Türk gençliğini hızla değişen dünyanın yeni koşullarında söz sahibi olacak bireyler olarak yetiştirmede en büyük görev ve sorumluluğu yüklenmiş kurumlardır. Gençlerimizi sadece bilgiyle donatmak yani öğretmek yeterli değildir. Onları aynı zamanda dürüst, vicdanlı, ahlaklı, ülkesini seven, milletine hizmet aşkıyla dolu bir şekilde eğitmemiz gereklidir.

Türkiye, farklı kültürlerle zenginleşerek gelişmiş, insanlık tarihine damga vurmuş bir medeniyetin mirasçısıdır. Üniversiteler olarak kültürün ve sanatın her alanında birikimimize sahip çıkacak, değerlerimizi yaşatacak çalışmaları ön plana çıkarmalı ve desteklemeliyiz. Bu düşünceden hareketle, ülkemizin kültür birikimine katkıda bulunacak faaliyetlerin devamlılığını sağlamak için üniversitemizin bütün olanaklarını seferber ediyoruz.

Bu çabaların neticelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali bu yıl 20’nci kez siz değerli izleyicileri ile buluşuyor. Böylesi bir festivali 20 yıldır kesintisiz olarak gerçekleştirmek takdir edersiniz ki kolay değildir. Bu sebeple bizleri 20 yıldır sinema aracılığıyla bir araya getiren bu festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nin öğretim elemanlarına, personeline ve öğrencilerine, değerli sanatçılarımıza, konuklarımıza, festivale katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor, izleyicilerimize keyifli bir festival diliyorum.

Festival Resmi Sitesi
Eskişehir
Eskişehir Uçak Bileti Ara Eskişehir Otel Ara

Organizatör

Anadolu Üniversitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?