Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Elazığ Kitap Fuarı

25 Ekim 2019 @ 12:00 - 3 Kasım 2019 @ 21:00 Elazığ

Elazığ Belediyesi 3. Kitap Fuarı 25 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor.


AÇIKLAMA

Elazığ Valiliği önünde yer alan meydanda düzenlenecek fuara, ülkenin önde gelen yayınevleri ve birbirinden değerli yazarlar katılacak. Konferanslar, söyleşiler ve panellerin yer alacağı fuarda, birçok ünlü yazar da imza günlerinde okurlarıyla buluşacak.
Elazığ Belediyesi 3. Ulusal Kitap Fuarı hazırlıkları kapsamında yayınevi ve yazarlarla görüşmelere başlandı. Sadece Elazığlıların değil çevre illerden de kitap dostlarının yoğun ilgi göstermesi beklenen fuar hazırlıklarının tamamlanmasının ardından etkinlik takvimi açıklanacak.

Elazığlılar tarafından heyecanla beklenen ve 10 gün süreyle kitap dostlarını buluşturacak olan fuarda, popüler kitaplar, Türk ve Dünya edebiyatının seçkin örnekleri okurların beğenisine sunulacak.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin sosyo-kültürel anlamda gelişimine önemli katkılar sağlayacak olan Kitap Fuarı hazırlıklarının kapsamlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Elazığ olarak 25 Ekim’de kapılarını açacak olan Kitap Fuarı’nı adeta bir şölen havasında yaşayacağız. Kitap Fuarının binlerce yıllık kültür ve tarih mirasına sahip şehrimize çok yakışan bir organizasyon olarak özellikle gençlerimizin okuma kültürünü kazanması noktasında bir farkındalık oluşturmasını diliyorum. Biliyoruz ki okuyan, araştıran bir nesille daha güçlü yarınlar inşa edeceğiz. Hemşerilerimizin desteğiyle gerçekleştireceğimiz Elazığ Belediyesi Ulusal Kitap Fuarının, hem şehrimizin kültürel yaşamına hem de tanıtımına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Festival Resmi Sitesi

Elazığ Belediyesi 2. Kitap Fuarı, 23 Kasım Cuma günü saat 14’te gerçekleşecek açılış töreni ile kapılarını kitapseverlere açıyor

SAYISIZ ESER KİTAPSEVERLERİ BEKLİYOR
Kitap dostlarının heyecanla beklediği ikinci geleneksel kitap fuarında popüler kitaplardan, Türk ve Dünya edebiyatının seçkin örneklerine, bilimsel, tarihi ve dini yayınlara sayısız eser yer alacak. Fuarda ayrıca konferans, söyleşi ve paneller de yer alacak.

İMZA GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Birçok ünlü yazarı sevenleriyle buluşturacak kitap fuarında ünlü isimler imza günleri düzenleyerek okurları ile birebir görüşecek. Sevdiği yazarları daha yakından tanıma fırsatı yakalayacak okurlar ise yüz yüze sohbet etme imkânı bulacakları yazarlara kariyerleri hakkında sorular yöneltebilecek.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ
Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda öğrenciler belediye tarafından servis imkânıyla fuar alanına taşınacak. Öğrencilerin kitaplarla hem hal olması adına çeşitli programların düzenleneceği fuar alanına okulların önünden hareket edecek özel araçlarla öğrenci taşınacak.

100 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
Geçen sene 75 bin kişinin ziyaret ettiği kitap fuarı bu yılda iddialı yazarları ağırlayacak. Yasin Aktay, Pelin Çift, Tufan Gündüz, Bahadır Yenişehirlioğlu, Mehmet Ercan, Sinan Yağmur, Ahmet Şimşirgil, Nurullah Genç, İsmail Kılıçarslan, Serdar Tuncer, Savaş Barkçin, Ömer Tuğrul İnançer, Hayati İnanç, Mete Yarar, Ahmet Turgut, Sadık Yalsızuçarlar ve daha birçok yazar, 2. Kitap Fuarı’nda Elazığlılarla buluşacak.

BAŞKAN YANILMAZ “ÜNLÜ YAZARLAR ELAZIĞ’A GELECEK”
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 10 gün sürecek kitap fuarında yeni kitapların kitapseverlerle buluşacağını belirterek, okuyan bir toplumun bilgi ve birikimini daha çok artıracağını, kitapsız bir hayatın ise düşünülemeyeceğini ifade etti. Başkan Yanılmaz, 23 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Elazığ Fuar ve Sergi Alanı’nda gerçekleşecek fuara tüm hemşehrilerimizin davetli olduğunu kaydetti.


Elazığ
Elazığ Uçak Bileti Ara Elazığ Otel Ara

Organizatör

Elazığ Belediyesi VAV Fuar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?