Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Bodrum Müzik Festivali 2018

4 Ağustos @ 12:00 - 8 Ağustos @ 23:30 Muğla

Bodrum Müzik Festivali, 4-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Bu yıl 14.’üncüsü düzenlenecek olan Bodrum Müzik Festivali 4 – 8 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Doğuş Grubu kurucu destekçiliğinin yanı sıra DenizBank’ın destekleriyle Turkcell’in ana sahne sponsorluğu, Audi ve D-Marin katkılarıyla düzenlenen festival, bu yıl da Türkiye ve dünyadan pek çok ünlü sanatçıyı ağırlayacak.

Festival kapsamında, bu yıl Bodrum’un simgeleşmiş mekânlarında, klasik müzik alanından birçok sanatçı ve topluluğun vereceği konserlerle birlikte, sinema gösterimleri ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlar da gerçekleşecek.

Bodrum’un eşsiz doğasıyla bütünleşen ve klasik müzik etrafında şekillenen renkli programıyla şehrin kültürel yapısının gelişmesine katkı sunan festival, 14 yıldır farklı disiplinlerden pek çok deneyimi müzikseverlere sunarak büyük bir izleyici kitlesine de ulaştı; geçtiğimiz yıl ise tüm Bodrum yarımadasına yayılan bir destinasyon festivali haline dönüştü.

Bu yıl festivalin ilkleri arasında, Fazıl Say’ın Güz Şarkıları albümünün seslendirileceği ve tamamıyla Philip Glass’a adanmış bir program ile yeni neslin yıldız piyanisti Víkingur Ólafsson’ın konuk edileceği Gece Konserleri dikkat çekiyor. Ayrıca yıldızı parlayan genç sanatçıların yer alacağı Gün Batımı Konserleri de yine ilkler arasında yer alıyor.

Bodrum Müzik Festivali bu yıl ayrıca, İstanbul Müzik Festivali ile iş birliğine giderek, piyanist Gülsin Onay ve film yönetmeni Murathan Özbek’in yer aldığı “Yolda” adlı çok disiplinli projeye de imza atıyor.

Bodrum Müzik Festivali beş gün boyunca, Fazıl Say, Gülsin Onay, Murat Karahan, Christina Pluhar, Lauren Fagan, Alina Pogostkina, Víkingur Ólafsson ve Avi Avital gibi yıldızların yanı sıra; Sevil Ulucan, Hillel Zori, İbrahim Yazıcı, Erman Türkili, Çağ Erçağ, Gülru Ensari, Dorukhan Doruk, Camille Thomas ve Veriko Çumburidze gibi virtüözleri de müzikseverlerle buluşturacak. Festival ayrıca Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, L’Arpeggiata, Olten Quartet ve LUDWIG Orkestrası gibi topluluklara da ev sahipliği yapacak.


Reklamlar

PROGRAM

http://www.bodrummuzikfestivali.com/festival-programme.html

PROGRAM

Program için tıklayın.

Resmi Site
Bodrum Muğla
Doğuş Grubu
DenizBank
Fazıl Say
Gülsin Onay
Murat Karahan
Ara Güler
Víkingur Ólafsson
Bu etkinlik 97 kez görüntülendi.

İlginizi ÇekebilirDetaylar

Başlangıç:
4 Ağustos @ 12:00
Bitiş:
8 Ağustos @ 23:30
Etiketler:

   
 

Şehir

Muğla
Türkiye + Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?