Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali

16 Kasım 2019 @ 12:00 - 30 Kasım 2019 @ 21:00 Antalya

20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bu yıl 16 Kasım – 30 Kasım’da Antalya’da yapılacak.

 


AÇIKLAMA

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen organizasyon, sanatçılar ve sanatseverlerin yanı sıra genç yetenekler için de büyük önem taşıyor.

Antalya’nın uluslararası ‘Sanat Şehri’ kimliğine katkıda bulunan, Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivalibu yıl 16 Kasım – 30 Kasım’da yapılacak.


PROGRAM

Festivalin açılışını 16 Kasım’da, Barbaros Büyükakkan yapacak. Festival, 19 Kasım‘da tulum ve kemençe ustası Selim Bölükbaşı’nı; 22 Kasım’da Türkiye’nin dünyaca ünlü piyanisti İdil Biret’i; 23 Kasım’da dünyaca ünlü İspanyol piyanist ve besteci Diego Valdivia’yı; 29 Kasım’da caz müziğinin dünyadaki önemli temsilcilerinden piyanist ve besteci Kerem Görsev’i ve 30 Kasım’da ise dünyaca ünlü Rus piyanist Evgeny Grinko’yu ağırlayacak. Sanatseverlere müzik dolu günler yaşatacak olan festivalde, Barbaros Büyükakkan ve Selim Bölükbaşı, Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project ile; İdil Biret ve Kerem Görsev ise Türkiye’nin en önemli orkestralarından biri olan Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile sahne alacak. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşecek.

Festival Resmi Sitesi

Sanatseverlerin her yıl heyecan ve merakla beklediği “Uluslararası Antalya Piyano Festivali”, bu yıl 19. Kez, 1 – 9 Eylül tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştiriliyor. Tüm dünyadan önemli sanatçıların yer aldığı festivalin sanat yönetmenliğini ise Türkiye’nin alanında en önemli isimlerinden olan şef Gürer Aykal yapıyor.


Aspendos Salonu Perge Salonu Sahil Antalya Yaşam Parkı Antalya
Antalya Uçak Bileti Ara Antalya Otel Ara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?