Yükleniyor Festivaller

ADUMFest: Adıyaman Uluslararası Müzik Festivali

18 Mart 2020 @ 20:00 - 26 Nisan 2020 @ 23:00 Adıyaman
20921608
DD
gün
HH
saat
MM
dakika
SS
saniye

Adıyaman Uluslararası Müzik Festivali “ADUMFest” bu yıl 6. kez 18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.


Festival tarihi henüz kesinleşmemiştir. Belirtilen tarih geçen yılın festivaline aittir. Resmi festival tarihi açıklandığında FestTR'den ulaşabilirsiniz.

AÇIKLAMA

18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 5. Adıyaman Uluslararası Müzik Festivalinde (ADUMFEST) piyanonun sultanları sevenleriyle buluşacak.

Adıyaman Flarmoni Derneği Koordinatörlüğünde Sanat Yönetmeni Özgür Oğuz, 18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında 5. Adıyaman Uluslararası Müzik Festivalinin (ADUMFEST) gerçekleştirileceğini söyledi.

Festivalinde dünyaca ünlü Türk sanatçıları ve akademisyenleri ağırlayacaklarını belirten Oğuz, “Şehrimizi, tarihimizi, kültürel değerlerimizi, yemeklerimizi, doğamızı, kültürel ve sanatsal etkinliklerle ve en güzel şekilde tüm dünyaya tanıtmayı kendine görev ve sorumluluk bilmiş Adıyaman Flarmoni Derneği Yönetim Kuruluna ve üyelerine teşekkür ediyorum. Festivalin dünya standartlarında olması için elimizden gelen gayreti gösterdik. 5. Festivalimiz başladığında yeni doğmuş bir çocuk misali sizlerin desteğine sevgisine ilgisine ihtiyacı olacak. Güzel bir şehir kimliğinin oluşmasında kültürel-sanatsal çalışmaların dünya ölçeğinde yapılmasını, şehirdeki konser salonlarının kültür merkezlerinin arttırılmasını canı gönülden diliyor ve destekliyoruz. Biliyoruz ki bir toplumun harcını kültürel ve sanatsal hamleler sağlamlaştıracaktır. Festivalimiz toplamda 5 etkinlikten oluşuyor. Açılış konseri klasik müziğin dünyaca tanınmış Türk Piyanisti Solist Gülsin Onay’ı, Şef Özgür Oğuz yönetiminde 18 Mart’taki konseriyle buluşturacak. Adıyaman Flarmoni Orkestrası Afo’nun eşlik edeceği konser Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konser Salonunda saat 20: 30’da başlayacak. Zeki Müren’den Rachmaninoff’a uzanan geniş bir repertuarla Prof. Serla Balkarlı’nın vereceği Piyano Resitali ise 28 Mart’ta Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konser Salonunda Saat 20: 30’da başlayacak” diye konuşarak diğer etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Festival Resmi Sitesi

18 Mart Pazartesi 20:30
Adıyaman Filarmoni Orkestrası ve Gülsin Onay Konseri

28 Mart Perşembe 20:30
Serla Balkarlı Konseri

19 Nisan Cuma 14:00
Koroların Sunumu Bale Gösterisi

25 Nisan Perşembe 18:00
Adıyaman Harfane Grubu / Adıyaman Türküleri Konseri

26 Nisan Cuma 20:30
Yeşim Gökalp Konseri


ADYÜ Rektörlük Konser Salonu Adıyaman
Adıyaman Uçak Bileti Ara Adıyaman Otel Ara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?