Ankara Kukla Festivali’nin Programı Açıklandı

Ankara Kukla Festivali’nin Programı Açıklandı

Tiyatro Tempo öncülüğünde 12-21 Ekim’de 4.’sü gerçekleşecek olan Uluslararası Ankara Kukla Festivali’nin programı açıklandı. Program şu şekilde.

 

2 Ekim 2018 CUMA

10.30…… ‘KÖPEK OLMAK İSTEMİYORUM’ Türkiye – Tiyatro Tempo (Tempo sahnesi)

10.30 ve 13.30 ….. ‘PRENSES BENEK’ Moldova – İzvoraşul Vesel Tiyatrosu (Batıkent Anaokulu)

 

13 Ekim 2018 CUMARTESİ

11.00 ….. ‘RENKLERİN OYUNU’ (BEBEK OYUNU)* Türkiye – Tiyatro Tempo (Tempo Sahnesi)

13.00…… ‘KÖPEK OLMAK İSTEMİYORUM’ Türkiye – Tiyatro TEMPO (Tempo sahnesi)

18.00…… ‘SON İNCİR’ Türkiye – Ters Ağaç Tiyatrosu (Tempo Sahnesi)

 

14 Ekim 2018 PAZAR

11.00 ….. ‘İYİ GECELER FARECİK’ (BEBEK OYUNU)* Fransa – XZART Tiyatrosu (Tempo sahnesi)

13.00…… ‘BENİM KARDEŞİM DİĞERLERİNDEN FARKLI’ Fransa – XZART Tiyatrosu (Tempo sahnesi)

14.00 ….. ‘SERAMİK MASK YAPIM ATÖLYESİ’ Türkiye – Artosfer Sanat Merkezi

16.00…… ‘PRENSES BENEK’ Moldova – İzvoraşul Vesel Tiyatrosu (Tempo Sahnesi)

18.00…… ‘SOKRATES’İN SON GECESİ’ Türkiye – Tiyatro Tempo (A.Ü. DTCF – Farabi Sahnesi)

 

15 Ekim 2018 PAZARTESİ

10.30 ve 13.30 ….. ‘BENİM KARDEŞİM DİĞERLERİNDEN FARKLI’ Fransa – XZART Tiyatrosu(AST sahnesi)

20.00…… ‘DRAGON’ Bulgaristan – Sliven Devlet Kukla Tiyatrosu (Devlet Tiyatroları – Şinasi Sahnesi)

 

16 Ekim 2018 SALI

10.30 ve 13.30 ….. ‘SEVGİ ÜZERİNE KISA ÖYKÜLER’ Bulgaristan – Sliven Devlet Kukla Tiyatrosu (Yılmaz Güney Sahnesi)

10.30 ve 13.30 ….. ‘KÜÇÜK KUĞU GÖLÜ’ Hollanda – Cordua&Magnus Tiyatrosu (ODTÜ Koleji)

19.00 ….. ‘SON İNCİR’ Türkiye – Ters Ağaç Tiyatrosu (Tempo Sahnesi)

20.00 ….. ‘BİR ATIN HİKAYESİ’ Beyaz Rusya – Brest Devlet Kukla Tiyatrosu (A.Ü. DTCF – Farabi Sahnesi)

 

17 Ekim 2018 ÇARŞAMBA

10.30 ve 13.30 ….. ‘PRENSES BENEK’ Moldova – İzvoraşul Vesel Tiyatrosu (Dört Mevsim Sahnesi)

10.30 ….. ‘KARAGÖZ CADILAR ve HİNT FAKİRİ’ Türkiye – Tiyatro Tempo (Şair Baki Sahnesi – Altındağ)

 

18 Ekim 2018 PERŞEMBE

10.30 ….. ‘PRENSES BENEK’ Moldova – İzvoraşul Vesel Tiyatrosu (Şair Baki Sahnesi – Altındağ)

14.00…… ‘Söyleşi: DÜNYADA ve TÜRKİYE’de KUKLA SANATININ GELİŞİMİ’ (Ankara Üniversitesi)

17.00…… BASIN TOPLANTISI (Tiyatro Tempo)

19.00…… ‘YAŞAM’ Tayvan – Flying Group Theatre (Tempo Sahnesi)

 

19 Ekim 2018 CUMA

10.30 ….. ‘YAŞAM’ Tayvan – Flying Group Theatre (Tempo Sahnesi)

10.30 ve 13.30 …… ‘TRINKET. THE ROBOT’ Avustralya – Little Wing Puppets (AST Sahnesi)

14.30……. ‘Atölye: TORBADAN ÖYKÜ ÇIKTI’ Türkiye – Ahmet Önel (Tempo Sahnesi)

20.00…… ‘SOKRATES’İN SON GECESİ’ Türkiye – Tiyatro Tempo (Dört Mevsim Sahnesi)

 

20 Ekim 2018 CUMARTESİ

11.00…… ‘Atölye: GÖLGE KUKLA YAPIMI’ Avustralya – Little Wing Puppets (Tempo Sahnesi)

13.00 ve 16.00 …… ‘ZHENG HE’NİN YOLCULUĞU’ Avusturya – Karin Schaefer Tiyatrosu (Tempo Sahnesi)

20.00…… ‘ASİ KUŞ’ Türkiye – Ali Poyrazoğlu ve Tiyatro Tempo (A.Ü. DTCF Farabi Sahnesi)

 

21 Ekim 2018 PAZAR

11.00…… ‘BALIK NEDEN AĞLADI?’ İsrail – The Train Theatre (Tempo Sahnesi)

14.00…… ‘BEN, SEN, O, BİZ, SİZ, ONLAR’ Türkiye – Anatole Sokak Oyuncuları (Tempo Sahnesi)

16.00……‘ÇERÇEVE 2’ Türkiye – Tarla Zanat Tiyatrosu (Tempo Sahnesi)

Uluslararası Ankara Kukla Festivali Sayfası
Bu yazı en son 2018-09-25 01:53 tarihinde güncellenmiştir.

Şunlar da Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?